Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El akarom hagyni az antidepres...

El akarom hagyni az antidepresszánsomat. Mondtam doktoromnak de azt mondja nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szedek brintellixet és le akarom tenni mert meggyógyultam és nem akarom szedni. Doktorom kérdezi mútkor van e még gyógyszerem mondom neki hogy van de nem kell az már nekem. Erre elkezdi hogy Ő az orvos majd tudja mikor lehet abbahagyni nekem még olyan súlyos tüneteim vannak hogy évekig kell szednem. Nem szóltam erre semmit de nem fogom szedni mert már elegem van belőle hogy ilyen trágyán élek amikor még harminc se vagyok és jó már az életem nagyjábó!


Vélemények? Csak nem fog hiányozni úgy tudom nem lehet fügeni antidepresszánstól. Tanácsokat várok hogy szokjak le. 20 mg-s a tabletám!



2016. okt. 31. 18:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, a doki jobban tudja. lehet, hogy te úgy érzed, jobban vagy, de a doki már látott pár olyan esetet, mint te, és nem biztos benne, hogy neked abba kéne hagynod.

mondom ezt úgy, hogy én se vagyok egy gyógyszer hívő és az orvosokat se csípem

2016. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én sem vagyok gyógyszer párti. De most az orvosoddal kell egyetértenem. Az, hogy most jelenleg tünetmentesnek érzed magad, még nem jelenti, hogy teljesen meggyógyultál. Ha abbahagyod, lehet hogy visszatérnek a régi tünetek, vagy még rosszabb lesz. Tarts ki még egy kicsit, ha abbahagyhatod, biztosan szólni fog a doki és minden rendben lesz! :)
2016. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Kérd meg az orvosod arra, hogy próbáljatok ki valami enyhébbet, és ha azzal ugyanolyan jól vagy, akkor lehet a továbbiakon gondolkodni.


Hirtelen elhagyni semmi esetre se szabad!

2016. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért érzed úgy,hogy meggyógyultál,mert szeded a gyógyszert és ha abbahagyod akkor a tüneteid vissza fognak térni. Hallgass az orvosra!
2016. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ezeket több évig kell szedni. És még utána sincs semmi garancia arra, hogy nem esel majd vissza.

És miért akarod amúgy letenni?

2016. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
1# elhiszem hogy jobban tudja az orvosom nem is ez a problémám. Hanem hogy nem akarom szedni ezt a szennyet mert vannak ám mellékhatásai pl reggelente hányinger és jó pár kilót híztam is. Csak azért tettem fel a kérdést mert szedtem már asentrat de az se segített mert amikor elhagytam megint rosszul lettem ilen depresszió meg szorongás. AZtán velaxin az meg felpörgetett. Most ez a gyógyszer meg nem jó egyszerűen rossz!!! Dokim nem segít pszichoterápiára járok azt mondja személyiségzavaros vagyok mondom neki arra úgyse használ a pirula minek szedjem erre úgy begurult hogy majdnem elzavart terápiáról!
2016. okt. 31. 21:25
 7/26 A kérdező kommentje:
2# biztos tapasztalt vagy meg minden én tiszteletben tartom a véleményedet de nem értek vele egyet már ne is haragudj.. Honnan tudhatná dokim hogy érzem magam belül? A szívem mint a jégcsap összefagyott már gyerekkorom óta és már lassan harminc leszek nem hiszem hogy ilyen undorító hányingerkeltő gyógyszerektől lennék jobban. Eddig csak azért szedtem mert öngyilkossági gondolataim voltak meg amikor dühös voltam úgy belevertem a falba hogy eltört a mutató és középső ujjamnak kéztőcsontja. akkor rádöbbentem segítség kell de most jól vagyok!
2016. okt. 31. 21:27
 8/26 A kérdező kommentje:

3# enyhébbet? Ez sztem nem túl erős gyógyszer egyik se az olyanok mint a placebo. Inkább gyógynövényeket szednék ha valamit mondtam dokimnak kinevetett és gyerekesnek hívott. Na ilyen egy "emaptikus" megértő szakember na mindegy és ez még nem is a legrosszabb mert Ő a harmadik akihez járok.


Hirtelen nem lehet elhagyni? Ezt kifejtenéd?

2016. okt. 31. 21:29
 9/26 A kérdező kommentje:
4# nem tudom lehet de nem hinném :/
2016. okt. 31. 21:30
 10/26 A kérdező kommentje:
5# nem akarok évekig gyógyszeren élni mert az ciki nekem. Azért akarom abbahagyni mert unom már a szedését.
2016. okt. 31. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!