Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El akarom hagyni az antidepres...

El akarom hagyni az antidepresszánsomat. Mondtam doktoromnak de azt mondja nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szedek brintellixet és le akarom tenni mert meggyógyultam és nem akarom szedni. Doktorom kérdezi mútkor van e még gyógyszerem mondom neki hogy van de nem kell az már nekem. Erre elkezdi hogy Ő az orvos majd tudja mikor lehet abbahagyni nekem még olyan súlyos tüneteim vannak hogy évekig kell szednem. Nem szóltam erre semmit de nem fogom szedni mert már elegem van belőle hogy ilyen trágyán élek amikor még harminc se vagyok és jó már az életem nagyjábó!


Vélemények? Csak nem fog hiányozni úgy tudom nem lehet fügeni antidepresszánstól. Tanácsokat várok hogy szokjak le. 20 mg-s a tabletám!



2016. okt. 31. 18:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, értelmesen kell beszélni az orvossal, hogy sok a mellékhatása a gyógyszernek, ez sem elég jó, de annak semmi jó vége nem lesz, ha letojod a szakvéleményt és egyik pillanatról a másikra elhagyod a gyógyszered.


Ne haragudj, de az, hogy most jól érzed magad valószínű, hogy pont a gyógyszerednek a következménye, és valószínű, hogy visszaesel amint elhagyod a szedését, és tekintve az, hogy veszélyes voltál magadra (és esetleg másokra) korábban, nem hiszem, hogy kockáztatni kellene.


Nem hiszem, hogy ciki lenne az, ha valakinek gyógyszert kell szednie, ez se különb mint mondjuk a cukorbetegség. Attól még, hogy valaki nem inzulinozza magát, vagy nem szedi a gyógyszerét, attól még sajnos a probléma és a betegség nem tűnik el.

2016. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem a legenyhébb gyógyszert szeded, ezt nem tudom, miből gondoltad.


Ha csak úgy hirtelen elhagyod a gyógyszert egyik napról a másikra, akkor felborul az az egyensúly a szervezetedben, amit a gyógyszer létrehozott, és amit a gyógyszer tart fenn, és sírógörcsöktől kezdve az öngyilkossági gondolatokig mindenfajta tünetet produkálhatsz. Ezért mondtam, hogy először csak azt kérd az orvostól, hogy cserélje valami enyhébbre.


A gyógynövényekkel kapcsolatban meg azt tudom mondani, hogy lehet, hogy szép zöldek, de a legtöbb gyógynövény azért gyógyhatású, mert ugyanolyan erős hatóanyagokkal bírnak, mint a gyógyszerek. Nincs különbség a lényeget tekintve.

2016. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

És ráadásul egy csomó gyógyszert gyógynövényből készítenek...


Szóval ha változtatni akarsz a terápián azt kizárólag az orvossal egyetértésben tedd meg, semmiképpen se nélküle! Bízz benne, ha sikerült beállítania már egyszer egy olyan gyógyszert, amitől jobban lettél.

2016. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem bizol az orvosodban, próbálj meg másik doktort szerezni. Az orvosod ingerültsége nekem sem tetszik, neki kötelező lenne türelmesen elmagyaráznia a gyógyszer hatását. Elég erős gyógyszert kapsz, erről csak lassan, fokozatosan lehet leállni, fokozatosan csökkentve az adagot, lassan! - ez a lényeg. Elég durva tüneteid voltak, és ha elmúltak, akkor a gyógyszer jó hatású volt a számodra. Vigyázz!!! Ne csinálj hülyeséget, csak lassan leállni a bogyók szedésével! Hiányozni fog, álllapotromlásod lehet, ha azonnal leállsz, szóval csak óvatosan, kis lépésekben.
2016. nov. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Balogh Zsozsó ***** válasza:
37%
Szia. Szerintem ha vannak mellékhatásai, akkor nem a legmegfelelőbb a gyógyszer. Mond el naki, és próbáljatok ki újat. Ne hagyd el még. Meg kell találni azt, ami a legjobb neked.
2016. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobban tudod, mi a helyzet veled, minek jársz orvoshoz?

Tedd le a gyógyszert, meglátod, pillanatok alatt visszaesel.

Nem vagy már óvodás, de mégis gyerekesebben kezeled a helyzeted, mint egy ötéves.

2016. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
5%

Ne szedd!!!


Miért írjátok neki, hogy a doki jobban tudja, meg hasonló?


A francokat tudja. Neki csak az a lényeg, hogy minél több gyógyszert írjon ki, ebből lesz neki az üdülése.


A másik, meg az, hogy a betegek adják neki a biztos megélhetést, tehát minél több van, annál jobb neki. A legjobbak meg azok akikkel évekig szedetheti a bogyókat.

2016. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen gyógyszerellenes vagyok. Sajnos mégis kell szednem vérnyomáscsökkentőt, másképp nem ment le. Ha elkezdte szedni az antidepresszánst, akkor csak orvosi ellenőrzéssel lehet abbahagyni. Talán mielőtt elkezdted volna szedni, akkor kellett volna gyógyszer nélküli megoldást találnod a problémáidra. ezek a gyógyszerek függőséget okoznak.
2016. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
19-es vagyok, olvasni fogom a blogodat. Én idős hozzátartozómmal jártam a pszichiátriára, és nagyon rossz véleményem lett a pszichiáterekről. Kifáradt, megviselt emberek, sokszor volt az az érzésem, hogy rohadtul nem érdeklik őket a betegek, és ők maguk is gyógyszeres kezelésre szorulnának... rohadt nehéz szakma , és semmit se lehet elérni a rendeléseken az ötperc/beteg sebességgel...
2016. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

18-as

Sőt a fogorvosok is direkt kilazítják a jó fogakat is, tudtad?

2016. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!