Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegséggel élők!...

Mentális betegséggel élők! Zaklattak már rokonaitok a betegségetek miatt?

Figyelt kérdés

Akik pl nem ismerik,nem értik vagy esetleg nem fogadják el ezeket a betegségeket.

Hogyan kezeltétek?


2016. nov. 13. 05:35
1 2
 11/13 Metionin ***** válasza:
A tájékozatlanság sajnos elég nagy, még ott is, ahol azért várná az ember, hogy ismerjék a problémát. Pl. egyszer megállított egy fickó, mondván fogyatékos és autista gyerekeknek gyűjt alapítványtól, amikor mondtam neki, hogy én is auti vagyok, alaposan megnézett, majd hitetlenkedve kérdezte, hogy hogy sikerült ennyire "kigyógyszerolni", hiszen teljesen normálisnak nézek ki. Azonnal elvesztette a hitelét. Tájékoztattam, hogy nem minden autistán látszik, hogy az, gyógyszer rá pedig nem létezik, mivel ez nem betegség. Mellékesen közöltem, hogy a gyógyszerolni, mint ige nem létezik a magyar nyelvben, a gyógyszerezni a helyes, mire meg is sértődött. Azóta sem tudom, hogy csaló volt-e, de remélem, hogy igen. Végtelenül elszomorítana, ha valaki, aki elméletben ilyen gyerekekkel foglalkozik, ennyire sík lenne a témával kapcsolatban.
2016. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sok mentális beteg látszólag egészséges.Sok betegséget el lehet titkolni.

A kívülállók nem látják,hogy a beteg szenved.

2016. nov. 13. 20:19
 13/13 anonim ***** válasza:

hűha azért itt paranoia na meg téveszme is akad bőven.

még hogy az autizmus nem pszichés zavar? épp egy korábbi hozzászólásban leírtad pár jellemzőit (igaz nem annyira durvákat). nem is ezzel van a baj egyébként.


a probléma ott kezdődik h az emberek döntő része iszonyú tájékozatlan, pontosabban fogalmazva, azt se tudja, mi az a pszichológia. innen aztán indulnak a fantasztikus agymenések.

2016. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!