Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme a pajzsmirigyem...

Van értelme a pajzsmirigyem miatt vérképet csináltatni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nyáron pszichiátrián feküdtem szociális fóbia miatt. A depressziómat külön nem kezelték, nem beszéltünk róla, most pedig rájöttem, hogy a pajzsmirigy rossz működése is okozhatja a tüneteimnek legalább egy részét pl. levertség, szorongás.


Mielőtt befeküdtem, vérvételre is elküldtek, de az eredményről semmit nem mondtak. Vajon a TSH-értéket figyelték egyáltalán, vagy azt csak akkor veszik igazán górcső alá, ha direkt a pajzsmirigyem miatt kérem a vérvizsgálatot. Ugyanakkor azt is olvastam, hogy önmagában a THS-érték nem jelent rögtön pajzsmirigy-problémát, ahhoz kiegészítő vizsgálatokra is szükség van, amelyek nem történtek meg. A vérkép nincs nálam, a pszichiátrián le kellett adnom.


Mindebből kifolyólag van értelme elindítani egy ilyen vizsgálat-sorozatot, ha nyáron nem észleltek kóros THS-növekedést/csökkenést nálam? Lehet, hogy csak - mivel nem ebből a célból mentem vérvételre - nem foglalkoztak vele, nem vették észre?


Tudom, utolsó szalmaszál, de minden lehetőséget ki akarok meríteni a gyógyulásom érdekében. :)


2016. nov. 30. 03:15
 1/4 A kérdező kommentje:
*TSH :D
2016. nov. 30. 03:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kérni beutalót egy endokrinológushoz(de van magánrendelésük is) ott minden létező hormonszintedet meg tudják nézni.

Valamelyiknek az esése, növekedése okozhat ilyen egyértelmű problémákat, érdemes kivizsgáltatni ezeket.

Ez lehet pajzsmirigy, vércukor, nemi hormonok, növekedési hormon, stb...rengeteg féle van.

Na meg kérdés, nem szedsz-e valamilyen gyógyszert, vagy valamilyen tömegpusztító élelmiszernek nem vagy-e a fogyasztója.

2016. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, kérek beutalót házi orvostól. Köszönöm a válaszod.
2016. nov. 30. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,hogy nem csináltak TSH-t, az nem tartozik a rutin vérvétel közé. TSH-t egyébként a háziorvosod is kérhet,viszont a T3,T4 vizsgálatot,ami kifejezetten a pajzsmirigyhormonra irányul,azt nem, csak szakorvos kérhet. Viszont ha a TSH érték nem jó,akkor a labor automatikusan megcsinája azt is. Menj le a háziorvosodhoz és beszéld meg vele,hogy elküld-e vérvételre vagy pajzsmirigy ambulanciára. Egyébként MINDEN A BETEGSÉGEDDEL KAPCSOLATOS DOKUMENTÁCIÓ,LELET A TIED! NEM TARTHATJA BENT KÓRHÁZ,ORVOS, HA NEKIK IS KELL BELŐLE,AKKOR FÉNYMÁSOLATOT KELL CSINÁLN!
2016. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!