Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy valami...

Ez depresszió vagy valami más? Aki érzett már hasonlóan, az írjon!

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, de most nem ez a fontos, hanem az elmúlt hetekben nagyon rossz dolgokra gondolok.

Először is, úgy érzem magam, mintha nem lennék ember. Nem értem, miért vagyok a világon, ki vagyok, mi értelme az életnek, a létezésnek. Reggel felkelek és eszembe jut, hogy ember vagyok, egyszerre elkezdek remegni, kell pár perc, míg összeszedem magam.

Sokat gondolkozom a halálon, néha még álmodok is vele.

Nem értem, miért fontosak az emberi kapcsolatok, mi köt minket össze, a csaladom iránt is teljesen közömbös vagyok, mintha idegenek lennének. Egész nap rossz a közérzetem, legszívesebben csak feküdnék és nem csinálnék semmit. Úgy érzem semminek sincs értelme, már nem vagyok igazán emberi. Elvesztettem az emberi tulajdonságaimat és tudatomat mások és maga az élet iránt. Úgy érzem, egy normális kapcsolatot nem tudnék kialakítani a jövőben, mert ilyen vagyok, és ilyen is maradok. Reggelente úgy érzem, hogy nincs agyam és tudatom. Mikor a régi emlékeimet visszajátszom, mintha nem is én lennék, egy teljesen más ember. Nem érzem azokat valósnak és az enyémeknek. Meg néha olyan érzésem van, mintha egy filmben lennék és folyton ilyen deja vu-s érzéseim vannak.

Ez mi lehet? Kérem, aki volt hasonló helyzetben, az segítsen!

Pánikbetegségemre már 2-3 hónapja Rivotrilt szedek, esetleg ez válthatja ki? Előtte ilyen nem volt, csak pánikrohamok.

Előre is köszönöm!

17/L



#depresszió #pánikroham #szorongás #pánik #derealizáció #Rovotril #deperszonalizációdepersz
2016. dec. 4. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia, van ilyen tünetegyüttes,enyhe deperszonalizáció,nem kellemes. A pánikbetegséggel ez is "rokon",nem áll túl messze tőle. A pánikra és erre is inkább antidepresszáns kellene,nem rivotril. Az javítja ezeket(az antidepi),a rivotril az egy nyugtató,ráadásul ha évekig szeded,nehéz lesz letenni.De mivel nagyon fiatal vagy,ezt szakembernek kell eldöntenie,a soraidból az jön le,hogy sajnos kellene az antidepi..

De hogy jót is mondjak,olyan nincs,hogy nincs tudatod:)

A valóságban a baj általában kisebb,mint ahogy most érzed,és lehet egy tök jó szép életed,előtted van minden:)

De a deperszonalizációs érzések miatt mindenképp menj el szakemberhez.

2016. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!