Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepin függőségből...

Benzodiazepin függőségből sikerült valakinek kigyógyulnia? Mi volt a pontos menete a dolognak, milyen dózisról indult és mennyi idő alatt, hogyan sikerült letenni?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekelne, ha elégedettek voltatok a szakemberrel, aki segített, akkor konkrét nevek is.
2016. dec. 8. 05:10
 1/3 anonim ***** válasza:

6 szem rivotrilt toltam napi 3x

fél szemenként, majd negyed szemenként csökkentettem hetente, de így is szorongtam a hétből 3-4 napot,

az első 1 hónap volt a legkeményebb, akkor pánikolós, levegőkapkodós, remegős rohamaim voltak, akkor elvonultam egy kicsit valami sötét sarokba a munkahelyen, megfogtam a szekrény sarkát és kivártam a végét

de nem álltam meg, nem akartam rajta függni, biztatott az orvos is

6 hónapos leszokás, de kitartottam, és büszke vagyok magamra!

Bátorság!

2016. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, Szegeden Kalmár Zsuzsa doktornő volt a kezelőorvosom
2016. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad! A 6 szem napi három alkalommal hogy értendő? 18 szem egy nap?

Egy bogyó milyen dózisú?


Én napi 1,5-3 mg alprazolammal akadtam meg (Xanax vagy Frontin néven árulják). Nappal kell egy fél mg-os, hogy működjek, este pedig 2-3, hogy tudjak aludni.

Párterápia miatt voltunk pszichológusnál, aki néhány alkalom után azt mondta, hogy a függőségem minden probléma gyökere. Javasolta, hogy pszichiáterhez menjek el, ahol SSRI tablettával segítenek leszokni.

Ezzel kapcsolatban van némi fenntartásom, mert egyik szer helyett adnak egy másikat... Jobban hajlanék a lassú, lépcsőzetes csökkentés és kognitív terápia kombóra, mint a gyógyszerezésre.

Kicsit olyannak érzem, mintha a nikotinfüggőségemet alkoholizmussal szeretnék kiváltani. "Dobd el a cigit, itt egy üveg bor, naponta egy ilyet igyál meg!"

2016. dec. 12. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!