Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az avoidant/elkerülő...

Mik az avoidant/elkerülő személyiségzavar jellemzői?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 10:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na szóval :

Az előző válaszomat nem én írtam, nem tudom hogyan történhetett, jelszót változtattam, tehát többet ez nem fog megtörténni.

18:12-es, veled pedig csak részben értek egyet. A pszichólógusokról én sem hallottam sok jót, de hát más is van a világon. Pszichodrámárol hallottál már ? Ez egy viszonylag új tudomány,a 90-es években Moreno tewtte le az alapjait. Utána olvastam, és egészen jó lehet. A pszichológiával ellentétben nem egyedül benned keresi a problémát, nem konkrétan téged akar megjavítani, hanem a többi emberehez fűződő kapcsolataidon próbál meg változtatni. Ez persze nagyon hasonlít a pszichológiához, a különbség annyi, hogy máshonnan közelíti meg a problémát. Ami talán nem is probléma, csak egy rossz tulajdonság, amin lehet változtatni.

Egyedül az a probléma vele, hogy nem terjedt még el eléggé, és egyesek nem tekintik valódi tudománynak, pedig ha egy rövid beszélgetés után gyógyszereket tömsz magadba, az nem értem miért nevezhető annak. Ja és a TB sem támogatja.

Na szóval akinek baja van, az ha teheti inkább a pszichodráma felé induljon el !

2010. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

!OFF:

Ja és 18:12-es két-három hónapja még bitos, de most már nem akarlak annyira elrabolni. Rájöttem, hogy talán nekem is megvannak azok a képességeim, mint bárki másnak, csak fejlesztenem kell őket.

2010. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12.20-asnak.

Igen hallottam már a pszichodrámáról, járok is egy csoportba. Nem külön tudomány hanem egy csoportos pszichoterápiás módszer, ergo a pszichológiához tartozik, aminek Moreno tette le az alapjait még a harmincas években, Magyarországra Mérei Ferenc hozta be a hetvenes években.

Hasonló, mint az egyéni pszichoterápiás módszerek azzal a különbséggel, hogy a saját belső világodat, képeidet, konfliktusaidat, stb. a "színpadon" a csoport szereplőivel együtt jelenteted meg így van lehetőséged kívülről rálátni önmagadra vagy akár kipróbálni hogy mit tennél egy adott helyzetbe. A játékot mindig a saját élmények és a saját élmények megosztása zárja, amik kapcsolódnak az adott témához.

Ja és legtöbben, én is, járnak mellette egyéni terápiára is a drámavezetők javaslatára.

2010. szept. 2. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!