Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok magamról beszélni,...

Nem tudok magamról beszélni, így van értelme pszichológushoz mennem?

Figyelt kérdés
Lehet jó lenne, ha valakitől tudnék tanácsot/segítséget kérni, de nem tudom elképzelni, hogy egy idegen embernek beszéljek magamról. Jól gondolom, hog így nincs értelme ennek az egésznek és egyedül kell megtalálnom a megoldást? 26/N
2016. dec. 20. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A pszichológus többek között azt is tanulja, hogy hogyan kell kérdezni és kommunikálni olyannal, aki nagyon nehezen nyílik meg. Én is ilyen vagyok, az első alkalom fura és vicces volt, de próbált sokat kérdezni és a végére egészen belejöttem a válaszolgatásba. Hidd el, sokaknak nehéz megnyílni egy idegennek vagy csak szimplán önmagukról beszélni, de a pszichológus megoldja az ilyen gondokat. 24N
2016. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mélylélektani terápia (KIP, ego-state, regresszió, Bradsaw, Rossi) másképp működik. Nem kell magadról beszélni, a tudattalanoddal beszélget a terapeuta.
2016. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!