Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több depressziós?

Figyelt kérdés
Én is depressziós vagyok, tudom, hogy mára már egy népbetegség. Mi az oka, hogy most jóval több depressziós van, mint 100, 50, vagy 20 éve?

2016. dec. 28. 12:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyik lépése a feldolgozásnak az elfogadás.
2016. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is csak arra tudok következtetni, amit valamelyik válaszadó írt: ezzel a legegyszerűbb dobálózni.

És valószínűleg, aki magára mondja, hogy "jhaaajj depressziós vagyok", az még életében nem élt együtt igazi depressziós emberrel.

Másik kedvencem a szociális fóbia. Ez is már népbetegség lett, mindenki szorong, ha ki kell mennie a postára feladni egy csekket, mert el vannak kényeztetve és soha, semmilyen feladat nem volt rájuk bízva. Aztán amikor először kerülnek ilyen helyzetbe, bestresszelnek és akkor ők már egyből szociális fóbiások, holott csak életképtelenek.

Sajnos nekem ezek a meglátásaim és valószínűleg ezzel megbántok olyat is, akinek tényleg súlyos problémája van, de ez kb. olyan mint a hajléktalanok helyzete: a sok csaló miatt nehéz már megbízni abban, akinek tényleg ételre kell a pénz.

2016. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!