Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Skizofrénia?

Mi lehet a bajom? Skizofrénia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában (1,5 éve) hallok hangokat a fejemben amik néha öngyilkosságra buzdítanak és tévképzeteim vannak pl. ma azt hittem hogy van egy lányom és mikor a vőlegényem elmondta hogy nincs gyerekem akkor azt mondtam hogy elveszítettem a gyereket és egy órán át sírtam miatta. Szoktam érezni hogy követnek figyelnek és az csak hallucináció a párom szerint. Voltam pszichiáternél aki adott antipszichotikumot és szerinte kéne antidepresszáns is nekem. Most épp nem állok kezelés alatt mert nem volt elég hatékony a gyógyszerem és eldobtam. Azóta szörnyű dolgokat élek át és az orvoshoz már 3 hete nem tudtam eljutni. Az otvos nem mond semmi biztosat csak azt hogy "akut pszichotikus zavarok" aztán egy év a diagnózis. Most pszichiátert váltok épp ezért sem állok kezelés alatt. Kérlek segítsetek hogy tudnám megszüntetni a tüneteket? Ui: a párom vette észre először hogy baj van én nem is vettem észre

2017. jan. 8. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen skizofrénia, és sürgősen kezelni kell, hát ezzel csak a pszichiáter tud mit kezdeni hogy gyógyszert ad.
2017. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ hát igen szerintem is csak nagyon nehéz meggyőzni magam róla.
2017. jan. 8. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Engemet is skizofrén gyanúval kezeltek.Be dugtak a pszichiátria zárt osztályára és mindenféle tudatmódosító szerekkel nyomtak teli.Annyira elnyomtak h nem tudtam beszélni,fojt a nyálam hallucináltam halott emberek szellemeit láttam,nem tudtam mozogni.Az ápolók úgy bántak velem mind a kutyákkal,megfosztottak minden emberi jogomtól.Ezeket a hallucinációidat v gyógyszerek v valami múltbéli trauma okozza amin túl kell lépned.Az antidepresszánsok meg tudatmódosítók nem segítenek csak el fojtják.Van 1 párod aki szeret és aki mindennek ellenére melletted van.Ez adjon erőt neked a betegség elleni küzdelemhez.Tereld el a gondolataidat.Azért van ez mert állandóan arra gondolsz h beteg vagy és ez betegít meg.Tereld el a gondolataidat,menjetek kirándulni próbálj ki új dolgokat sportokat,válts munka helyet,életmódot ez az ami segít nem a gyógyszer.

Nézd meg ezeket:

https://www.youtube.com/watch?v=IpXwL5YNlMY&t=392s


https://www.youtube.com/watch?v=hClVjdywJ-k


https://www.youtube.com/watch?v=oMXChckcaD8&t=3s

2017. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Engemet az iskolai zaklatások megalázások miatt nyilvánítottak skizofrénnek.Én is zárt osztályra kerültem ahol nem csak az ajtó volt kulcsra zárva hanem az ablakokon is rács volt.Nem volt az osztályon tükör amibe megnézhettem volna h hogy áll a hajam mert fegyvernek számított.Nem fésülködhettem mert a fésűt bele tudom döfni valakinek a hasába.Nem lehetett rajtam papucs v klumpa mert azoknak a talpa kemény amivel sérülést okozhatok 1 másik betegnek.Nem zuhanyozhattam csak akkor amikor az ápolók engedélyt adtak rá akkor is csak úgy h 1 ápoló ott állt mellettem nehogy a zuhanyrózsával kárt tegyek magamban v akárki másban.Minden emberi méltóságomtól megfosztottak.Teli nyugtatóztak és engemet is tudatmódosító szerekkel "gyógyítottak". Mikor be kerültem jól voltam kicsit depis és szorongtam de jól voltam.A bekerülésem után 2 nappal már azt sem tudtam megmondani h fiú vok v lány.A nevemet nem tudtam kinyögni.Be pisiltam.Egybe mosódtak előttem az emberek szédültem mindent homályosan láttam.Ha megkérdeztem h mikor mehetek haza ágyhoz kötöztek azzal a mondattal h zavarom a többiek biztonságát.Miután kikerültem onnan hetente kellett mennem kontrollra.Azt hazudtam h jobban vok persze ez nem volt igaz mert a gyógyszerektől napról napra rosszabbul lettem de hazudnom kellett az orvosnak mert ha meg mondtam volna az igazat akkor v megemeli a gyógyszer adagomat v vissza küld újabb 3 hétre a zárt osztályra.Egyre több és félelmetesebb mellékhatások jelentkeztek.Az az érzés volt bennem h ha tovább szedem a gyógyszereket meg fogok halni meg fognak ölni.Úgy döntöttem nem szedem be többet lesz ami lesz nem érdekel.Anyu arról nem tudott h miután be adta a pirulákat én nem nyeltem le.Csak annyit vett észre h napról napra jobb a hangulatom és h kezdek jobban lenni.Majd terhes lettem amit sikerült addig titkolnom míg el lehetett vetetni.Csak akkor mondtam el amikor már kockázatos volt az abortusz.Azóta 5 éves a lányom,le tettem 1 szakmát nyelvvizsgáztam és most 30 évesen fogok érettségizni van munka helyem és boldog vok.5 éve nem szedek sem gyógyszert,sem antidepresszánst és nem állok semmilyen pszichiátriai kezelés alatt.Magamról tudom h van kiút csak meg kell találni.
2017. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én veled privát üzeneteztem már egyszer, és azt mondtad 16 éves vagy. Már van vőlegényed?
2017. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen van vőlegényem 16 évesen. Nagyon sokat segít ő nekem és csodálom hogy még mindig szeret és mellettem áll. Nálam ugyan 10 évvel idősebb de szerintem ezért is tud segíteni. Biztos tapasztalt és nagyon szeret engem. Tudja hogy nehéz velem mégis kitartó és türelmes velem. Azt mondja "téveszméim" vannak és őt is nagyon megviselik sajnos. Egyáltalán nem vagyok biztos abban hogy baj van szerintem normálisan viselkedem és nagyon meglep hogy a közös kislányunkra úgy néz mintha nem is létezne.. Nem hiszem hogy meg akarna bántani. Mégis hogy higgyem el hogy a lányom nem létezik? Azért érzem hogy nem minden tökéletes és a párom ezt jelzi is sokszor meg kitartást kíván. Sokat kell sírnom azért mert szerinte nem minden valóság amit annak hiszek..és próbálom elhinni neki de nagyon nehéz. Téveszmék? A gyerekem nem létezik? Ezt nem tudom sajnos elhinni. :( en nagyon igyekszem. Tudom hogy nehez lehet velem de mindent megteszek amit csak birok.
2017. febr. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!