Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vettétek rá magatok...

Hogyan vettétek rá magatok arra, hogy segítségét kérjétek? Hogy néz ki a pszichoterápiás kezelés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az öndiagnózis nem diagnózis, de már talán közel 10 éve sejtem, hogy lehet Borderline személyiségzavarom van, mindenesetre eljutottam arra a pontra, hogy lehet szakmai segítség kell nekem, mert mind a saját magam, mind a környezetem életét nehezebbé teszem, félek, hogy a karrierem és a jövőm tönkreteszem a viselkedésemmel.


Viszont akármennyire evidens vagy hülye kérdés, de hogyan vettétek rá magatok, hogy első alkalommal elmenjetek és segítséget kérjetek? Az a baj, hogy hozzá vagyok szokva, hogy mindent magamnak kell megoldanom, nagy kudarcnak élem ezt meg valahol azt, hogy segítség kell, azt sem nagyon tudom, hogy kell. (Eddig csak elutasításban volt részem nagyobb segítségeseknél.) Illetve félek a stigmatizálástól, attól, hogy esetleg gyógyszert kell majd szednem vagy elvesztem a munkám a betegség miatt. Illetve attól is, hogy a diagnózis esetleg valósággá válik, pedig tudom, hogy valószínű a szakmai segítség sokat segítene, már azért is, mert nagyon sok stressz van rajtam.


Az egyetemen van lehetőség ingyenes pszichológiai segítségnyújtásra, fontolgatom, hogy felveszem a kapcsolatot velük, de nem tudom, hogy mire is számíthatok. Illetve van-e értelme úgy odaállítani, hogy azt hiszem ez a gondom...?


Örülnék mindenféle személyes tapasztalatnak.


Előre is köszönöm!



2017. jan. 11. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 nem akartam bántó lenni vagy összeáltalánosítani a bordit a többi személyiségzavarral. Pontosan arra gondoltam, amit te is írtál, hogy nem szívesen foglalkoznak ezzel a pszichológusok és az orvosok sem, engem sokan kerek-perec elküldtek vagy más dokit ajánlottak vagy pszichiátriát ajánlottak. És volt olyan TB-s pszichológusom aki rendszeresen, minden előre figyelmeztetés nélkül nem volt ott a megbeszélt időponton. Egy lassan 10éves tapasztalat mondatja velem azt, hogy nagyon kevés olyan orvos van az országban, aki egyáltalán vállalja a dolgot és nem lepasszolni, begyógyszereztetni, meg kórházba küldeni akarja a betegét.
2017. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
# 11: én meg ismerek EGY olyan terapeutát, aki szívesen vállal borderline klienseket és hatékonyan tud dolgozni velük. És akikkel dolgozik, azok számára pont elég. (Megjegyzés: nem minden borderline egyforma, nyilván szélsőséges esetekkel, halmozott problémákkal ő sem tud foglalkozni, hiszen tiszta kórképek a gyakorlatban nem léteznek. Tehát ha valaki mondjuk borderline ÉS alkohol-, vagy drogfüggő, akkor már valóban kevés a pszichológus segítsége, az már addiktológiai eset, amit a pszichológus nem vállal, nem is vállalhat.)
2017. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem sem csak a bordi van, de nem vagyok szenvedélybeteg. :) Írnál privátban, hogy ki az, akit ismersz? Én most járok egy pesti dokihoz, nem akarok váltani, de kíváncsi vagyok :)
2017. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!