Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért titkolóznak az...

Vajon miért titkolóznak az orvosok a skizofrénia diagnózisa felől?

Figyelt kérdés
Nem csak nálam, több emberrel s beszéltem akik elől elhallgatta az orvos a diagnózist. Nekem is egy lapról kellett megtudnom, mert az orvos azt mondta nincs diagnózis

2017. jan. 14. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A "lap" alatt mit értesz? Egy honlap alapján diagnosztizáltad magad, vagy az orvos által írt lapról van szó, ami rólad szólt?
2017. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kórházi zárólap. Orvosi
2017. jan. 14. 18:40
 3/6 jeverezi ***** válasza:
ilyenről még nem is hallottam :(
2017. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig csinálják és nem is értem miért.. Megkérdezem, van gond, van diagnózis? Nem nincs, dehogy... Aztán meg elolvasom és úgy kell kiderülnie
2017. jan. 15. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
A gond az, hogy a skizofrén betegeknek általában nincs betegségtudata. Volt a családomban skizofrén: csak úgy volt hajlandó beszedni a gyógyszerét, hogy nem tudta, mire szedi. Az ő érdeke is az volt, hogy szedje (na meg a családé is), ezért ő sem tudhatott a diagnózisáról, úgy tudta, valamilyen szervi bajra van a gyógyszer. Aztán egyszer elolvasta a betegtájékoztatót és nem volt hajlandó többet beszedni, onnantól felerősödtek a tünetei (paranoid tévképzetei voltak, nagyon sokféle). Ő maga is szenvedett ettől, de a kezelést elutasította. Jobb volt, amikor nem tudott semmit...
2017. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen persze, nincs betegségtudat ameddig el nem mondják, de utána már mindenkinek van. Az biztos, van előnye hogy nem tudja az ember, de van hátránya is, belehet látni jobban ha tudod. Meg talán a súlyosság miatt is megmaradhat az hogy nincs betegségtudat. ki tudja
2017. jan. 16. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!