Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez talán szorongás?

Ez talán szorongás?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mintha minden körülöttem lévő dolog rám nehezülne, rám "esne", meg mintha elveszteném a kontrollt. Gondolatok kínoznak pl. kigondolom azt, hogy ártanak nekem a hangok és úgy lenne akkor tényleg jó ha semmit nem hallanék és amikor hallok valamit ezt a gondolatot tartom magam előtt és valami szörnyű hogy milyen kellemetlen érzést érzek belül, egy darabig így megy aztán egy idő után hozzászokok és már annyira nem érdekel, viszont ha egyhez hozzászoktam akkor meg jelentkezik egy újabb és az is kellemetlen. Persze van mikor nem jelentkezik újabb mivel az előzőt emésztem még, de abba már belefér egy kis boldogság is. Nagyon rossz így élni, megkeserítik az életem :( erősnek kell lennem, épp ezért elterelem a figyelmem munkával, vagy valami hobbival, de ezek a gondolatok attól még ott vannak szomorúnak érzem magam. Tény és való igaz hogy az ember legnagyobb ellensége se tud annyit ártani, mint a saját gondolata.
2017. jan. 28. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem szorongás, ha arra gondolsz, hogy milyen hangot hallanál. Ez hülyeség és önsajnálat. Mindjárt a válladra borulnak az olvasók és megveregetik a hátad...
2017. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem szorongás... Az nem ilyen.
2017. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Talán skizofrénia..
2017. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem, attól tartok nem értettétek meg. mondok egy hasonlatot ehhez, nagyon elegem van a világból, és ha meghallok egy ajtó nyitódást, vagy ha valaki hozzám szól, eldurran az agyam. Konvertáljuk át ezt az "eldurran az agyam" helyett arra, hogy "el kezdek félni", tehát attól félek hogy teljesül az a rossz gondolat amit én kigondoltam, és erre a negativitásra rá állt az agyam. mindegy szal. a lényeg a lényeg hogy szar az élet, mert félek.
2017. jan. 28. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!