Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elfelejteni a...

Hogyan tudnám elfelejteni a régi pszichológusomat?

Figyelt kérdés
Kb 2hónapja váltottam. Nagyon ragaszkodtam már a régihez. 2évig jártam hozzá. Mostanában egyre gyakrabban előjön bennem, hogy mennyire hiányzik. Többször sírtam már miatta. Eszembe jutnak amiket szokott mondani.
2017. jan. 28. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy az elet nem maradhat bebetonozva szoval kell a valtozas. (Ezt arra is ertem hogy nem muszaj ujbol evekig jarnod pszichologushoz)
2017. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért váltottál? Az, hogy kötődsz a terapeutádhoz, teljesen normális, sőt, épp a kötődés teszi lehetővé, hogy a terápia hatékony legyen. A terápiának megvan a maga lezárási folyamata, ami enyhíti az elválás nehézségét. Gondolom, ez nálad nem történt meg...

Nem tudom, hogy mi indokolta a váltást, de semmiképpen nem volt szerencsés döntés. A terápia ugyanis nem olyan, hogy a terapeuta személye bármikor lecserélhető, de a folyamat megmarad. Ha a terapeuta személye változik, akkor szinte nulláról kezdődik elölről az egész terápiás folyamat.

Gyakorlatilag 2 évet kidobtál a kukába...

Nincs lehetőséged visszamenni?

2017. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Muszáj volt eljönnöm. Egyszerűen gyűlölettel jártam oda. Mindent elmondtam, h utálok hozzá járni stb. Ő is azt tanácsolta, h akkor váltsak. Nem is akarok visszamenni,
2017. jan. 30. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

A terápiában indulatáttételek működnek, a terapeuta személyére vetítünk rá egy sor érzelmet (köztük a negatív érzelmeinket is). Szinte mindenkinek, aki hosszabb ideig jár terápiára, előjön a gyűlölet érzése a terapeutájával szemben. Pont az lenne a lényeg, hogy ezeket megtanuld helyre tenni, megélni, megérteni, hogy mi az oka, kinek szól valójában és képes legyél átdolgozni. Ha kimenekülsz a helyzetből, akkor ezt soha nem tanulod meg, viszont újra és újra előjön - mással is.

Egy jó terapeuta tisztában van ezzel a folyamattal és nem veszi magára, képes attól együttműködni a pácienssel, hogy a páciens negatív érzéseket táplál iránta, elutasítja. (Persze a pszichológusok is emberek, tehát attól még rosszul esik nekik és ha a páciens nem akar együttműködni, ők sem tudnak mit tenni.)

A jelek szerint amellett, hogy "gyűlölöd", ragaszkodsz is hozzá, kötődsz hozzá (ennek fő bizonyítéka, hogy a személye benned interiorizálódott). Az iránta érzett ambivalens érzéseidet mással nem fogod tudni feldolgozni.

Ha tényleg jó szakember, akkor simán "visszafogad", és segít helyre tenni, feldolgozni ezeket az ambivalens érzéseket. Én tudok olyan esetekről, amikor valaki nagyon hasonló körülmények között hagyta ott a terapeutáját, majd pár hónappal később visszament hozzá és újra tudtak együtt dolgozni. Ez is a terápia része...

2017. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha meghal egy közeli hozzátartozó és ambivalens érzései vannak iránta akkor azok is feldolgozhatóak. Szóval nem kell visszamenni.
nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!