Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiatrian tobb napon...

Pszichiatrian tobb napon keresztul voltal mar bent?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kivancsi egy pszichiatrian belul millyen az "elet". Gondolom sivar de pl. miket szoktatok csinalni, memnyi gyogyszert kaptok, egesznap pizsamaba vagytok? A masik kerdesem az hogy mi apro okbol kerulhetsz be ide tobb napra is? Pl. Ha egy 15 eves ongyilkossagra gondol azert mar huzamosabb idore is bekerull? (Ne h azt higyjetek hogy oda akarok kerulni csak most neztem egy filmet ezzel kapcsolatban es kivancsi lettem)

2016. szept. 3. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a pszichiátrián sivárabb az élet, mint a sebészeten? Arra gondolsz, hogy a betegek ülnek maguk elé meredve, vagy hülyeségeket zagyválnak? Ez egyáltalán nincs így. Én speciel kellemesen éreztem magam. Szerettem volna meggyógyulni, és ezért mindent el is követtem. Gyógyszert sem kell többet szedni, mint más helyeken. Az orvos kiírja ki mennyit, és mit kapjon, és az ápoló jön, és a kellő időben odaadja. Ott előtte kell bevenni. Talán ebben tér el más osztályoktól. Nem kell pizsamában lenni. Általános viselet a melegítő. De lehetsz pizsamában is. Lehetsz papucsban is, meg cipőben is. Nem tudom, milyen marhaságot láttál a filmen, de hidd el, a pszichiátrián nem rosszabb, mint bármilyen más kórházi osztályon. Kérdezz konkrétan, és ha tudok, válaszolok neked. Különben gondolhatsz öngyilkosságra, vagy az Eiffel toronyra ez senkit sem érdekel. Hogy gondoltad, egy gondolatért bezárnak?
2016. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem a "It's a kind of funny story" (magyar címét nem tudom :| ) filmet nézted meg? :D


Egyébként egyetértek a második válaszolóval, nem sokkal különb ott az élet mint más osztályokon, mindenhol azért vannak az emberek, hogy meggyógyuljanak.

Nálunk kb mindenki melegítőbe/cicanaciba és pulcsiban volt, amikor ott voltam.

Mo-n még az sem nagyon kerül pszichiátriára akinek nagyon nagy szüksége lenne rá, szóval egy két öngyilkos gondolatért nem kerülsz be...

Mi 6an voltunk két szobára , abból 3 öngyilkossági kísérlet miatt, 2-en anorexia/bulémia miatt, én pedig pánikbetegség és szorongás miatt. Mindenki 18 alatti lány volt.

2016. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2 hétig voltam, és én is jobban éreztem magam, mint otthon... Persze kaptam gyógyszert ami beállítottak, de ami ott fontos, hogy egy biztonságos közegben érzed magad, és elmondhatod a problémáidat, a dokidnak, vagy a szobatársaidnak, senki nem fog meglepődni semmin ... Ahol én voltam, ott legtöbb lány/nő öngyilkossági kísérlet miatt volt bent, de volt aki idegösszeomlást kapott... kiforgatták a vagyonából a pasit, volt egy srác aki szétverte a saját lakását sok volt a pénz meg a kokó ... Volt alkoholista, aki elvonóra jött stb.

Reggel felkelés reggeli, később torna, csoportos foglalkozások, aztán a kezelő orvossal beszélgetés... Ugyanúgy mint más osztályon megvan a napi program, ha minden jól megy hamar rájön az ember, hogy mire nem lett szocializálva... És aztán az életben lehet ezen változtatni... Ajánlom a 28 nap című filmet !

2016. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 homo ludensz ***** válasza:
100%

Igaz nem mostanság de pár éve 3 hétre én bennfekvő voltam egy klinikán mondhatni a pszichiátriai betegségekre szakosodott. 3-an voltunk egy szobában,ébredés majd bevetettük az ágyunkat megmostuk az arcunkat és sorban álltunk reggeliért. Visszavittük a szobába de le lehetett ülni az ebédlőben is. Megreggeliztünk,utána gyógyszerosztás nos ott tényleg ott kellet lenyelni a nővér előtt.

Kimentünk a dohányzóba ott asztal körben székek és beszélgetünk. Szabadon mászkálhatunk ébresztőtől takarodóig minden tárva nyitva volt. Szomorú voltam mikor hazaküldtek mert néhány frissen szerzett barátomtól el kellett válni. Itthon meg egész nap egyedül voltam....mivel mindenki dolgozott.

2016. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ti mi okbol kerultetek be? S magatoktol mentetek vagy haziorvosotok utalt be stb?
2016. szept. 4. 14:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Reggel felkelsz, majd reggeli. Gyógyszer osztás a szobában és jön a reggeli vizit. Ebéd, déli bogyó. Vacsora, gyógyszer és esti vizit.


A napjaim mindig a hangulatomtól függtek.

Volt, hogy egész nap aludtam/feküdtem, nem ettem/ittam, nem beszéltem senkivel (még az orvosokkal sem nagyon).

A legtöbbször zenét hallgattam, filmet néztem, naplót írtam, olvastam és a barátaimmal + betegtársakkal beszélgettem. Rendesen felöltöztem és rendet tartottam magam körül. Mindenre nyitott voltam és még a nővéreknek is segítettem az ágyazásban.

De emlékszem sok olyan napra, amikor szinte egész nap tornáztam vagy éppenséggel kisminkeltem magam és egyfolytában énekeltem és táncoltam.


Öngyilkossági kísérlet után kerültem be 5-6 hétre. Egy huzamban ez volt a leghosszabb. Ezenkívül még volt, hogy bent kellett maradnom: rohamok, falcolás, öngyilkossági késztetés miatt. Na meg persze akkor is, amikor a borderline személyiségzavarom az olyan állapotba kerített, hogy nem tudtam normálisan ellátni a mindennapi kis rutin feladataimat.

(Az elmúlt egy évben minden hónapban be kellett, hogy feküdjek.


20L

2016. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok,depresszió, szakítás az exemmel, és nagyon sovány voltam, állandóan kattogtam és sírtam, én kértem beutalót az akkori pszichiáteremtől, mert már nem tudtam enni, aludni és a munkámat rendesen ellátni.
2016. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Fényezzétek csak a tébolydát,attól még nem lesz más mint amire hivatott.Ha skizofrénként bekerül valaki,akkor semmi jóra nem számíthat.Ezek az unatkozó pánikosok depiseknek meg ögyiknek lehet,hogy kikapcsolódás,de van akinek az élete ér véget ott...
2016. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el utolsó, hogy ez nem kikapcsolódás. Öngyilkossággal vagy annak késztetésével kerültem be többször, de borderline személyiségzavarom van.

Amikor bent kellet lennem, akkor a folyosón lévő ajtón sem mehettem ki. Hangot hallottam, ami szinte folyamatosan mondta a rosszabbnál rosszabb dolgokat. A környezetemben mindenki a kórházat látta a legjobb megoldásnak, hogy ne csináljak semmi hülyeséget. Nem egy leányálom, még akkor sem, ha az ember talál ott barátokat.

2016. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!