Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Senkiben sem...

Mit tegyek? Senkiben sem tudok megbízni, vagy akár csak megnyílni. Még a saját családomnak sem.

Figyelt kérdés

Megpróbálom összeszedni a problémámat, talán nem lesz egy nagy katyvasz és köszönöm előre is annak, aki elolvassa.

Szóval az a bajom, hogy képtelen vagyok megbízni bárkiben is, még a saját családomban sem. Régebben az iskolában elég sokat piszkáltak és vertek, lehet ez (is) az oka annak, hogy az önbizalmam, nemhogy alig van, de teljesen a padlón, a béka segge alatt van.

Régebben nagyon sírós voltam, minden apró-cseprő dolog miatt képes voltam sírni, de azt vettem észre magamon, hogy már egyszerűen teljesen képtelen vagyok rá, bárhogy is szerettem volna. Egy időben nagyon sokat járt a fejemben az öngyilkosság, 14-15 évesen majdnem meg is próbálkoztam vele, de sikerült visszafordulnom. Viszont sajnos máig vissza-visszatér a gondolat.

Ezelőtt anyukám kérdezgetett is, hogy van-e valami bajom, mivel mostanában teljesen befelé fordultam már, amint vége a sulinak, vagy a munkának, megyek is haza és ülök le azonnal a számítógép elé (így gondolhatjátok a szociális életem 0). És úgy fájt, mivel láttam rajta, hogy tudja, hogy nincs rendben valami velem, de egyszerűen a saját szüleimnek, vagy bárki másnak képtelen vagyok elmondani. Egy ideje tudom már azt is, hogy biszex vagyok, és sajnos rendkívül nehezen tudom csak elfogadni magam úgy amilyen vagyok.

Szerencsére a depresszióból már sikerült kimásznom (remélhetőleg), de mivel képtelen vagyok megnyílni vagy akár csak az érzéseimről beszélni, így mindent magamban tartottam, lényegében egy álarcot húztam, ami mögé senki sem láthat.

Lényegében azért kérem a segítségetek, hogy mit tegyek, hogy megnyíljak? Mert így elég nehezen megy az ismerkedés, és talán a családomnak is kevesebb gondot okoznék.

Köszönöm annak, aki elolvasta, és aki normálisan válaszol rá.

20/F


2017. febr. 1. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos 1.honnan tudod hogy biszex vagy?

2. esetlegesen mozdulj ki vegyél fel baráti kapcsolatokat ismerkedj vagy keress egy sportot ahol össze kell dolgoznod másokkal pl evezés vagy ami a legjobb lenne talán ha keresnél magadnak egy hasonló korú párt.

2017. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Van egy barátnőm, aki hasonló helyzetben van, és én is voltam még régebben depressziós, és leszbikus vagyok, úgyhogy egy kicsit ismerős a helyzet.

Nem tudom, mennyire hiszel az ilyen spirituális tudományokban, de egy vagy több kineziológiai oldásra érdemes lenne elmenned, valamint amit nagyon ajánlok az a családállítás! Ezek kitisztítanak a lelki testedből, a családod korábbi generációiból olyan blokkokat, amiket te magaddal cipelsz, és ezek miatt (sem) tudsz nyitni senki felé. Ezeket mindenképpen első lépésnek ajánlanám.

Aztán nagyon fontos az, hogy próbáld meg elfogadni magad, és tudatosítsd magadban azt, hogy más véleménye nem számít, ne hagyd magad befolyásolni, ne hallgass a támadókra. Azt is szokták hatásos gyakorlatként mondani, hogyha minden reggel vagy este, amikor jó neked, odaállsz a tükör elé, és elmondod, hogy te egy nyitott, boldog, társasági férfi vagy, sok baráttal, stb.

És persze tenni kell azért is, hogy ez megvalósuljon a 3D-s világban is, mert hiába lelki eredetű szinte minden, az nem elég. Keress magadnak valamilyen hobbit, nem tudom mi érdekel, és ha te sem, akkor csak próbálj ki mindenfélét: menj el művészmoziba, színházba, könyvklubba, próbálj ki egy új hangszert, hallgass meg minél több zenét, hogy megtaláld a stílusod, kezdj el sportolni, menj el fotózni egy parkba vagy valahova...

Kitartást, és remélem sikerül kijönnöd ebből az állapotból!:)

2017. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!