Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánikbetegség, mi ez?

Szorongás, pánikbetegség, mi ez?

Figyelt kérdés

Körülbelül 12 éve, teljesen indokolatlanul rám tört a pánik. Nem volt előzménye, tényleg jött, mint a villámcsapás. Azóta számtalanszor megkeserítette a mindennapjaimat.


A tünetek nagyjából: irracionális félelem, émelygés, szédülés, hányinger (>hányás), remegés, és általában őrültekre jellemző viselkedés, pl megállás nélkül beszélek, olykor összefüggéstelenül.


A kiváltói: lényegében minden olyan helyzet, ami új. Ezt egész széles palettán tessék elképzelni. Állásinterjú, ismeretlen emberek megismerése, vizsgák.. igazából minden olyan élethelyzet, ami minimálisan is kibillent a komfortzónámból. Olykor a 3-4 hónapja nem látott ismerősök is képesek előidézni.


Sokáig az volt a taktikám, hogy szándékosan olyan helyzetekbe kergettem magam, ami a tüneteket kiváltja, gondolván, hogy majd hozzászokok. Nem működik.


Nyugtatókat nem szedek. Homeopátiában, füvekben nem hiszek. Légzésgyakorlatok sem segítenek. Nehezen és keservesen de idáig együtt éltem vele, viszont eljutottam arra a mentális szintre, hogy vagy öngyilkos leszek, vagy elmegyek az agyturkászhoz. Szerencsére az utóbbi felé hajlok, de jó lenne egy kiindulási pont.


Mit gondoltok, mi ez? Mi idézte elő? Ha ez segít, serdülőkoromban történt a változás.


2017. febr. 7. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam is van ilyen. Bár én epilepsziás vagyok és ehhez a betegséghez társul a pánikroham . Nekem ilyenkor megy a hasam plussz hevesebben is ver a szívem. Jártál pszichiáternél?
2017. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Psycho ***** válasza:

Az agykurkász meglepően sokat tud segíteni, szükség esetén kiegészítve (pszichiáter, vagy akár sima háziorvos által felírt) nyugtatókkal. Egy nagyon jó barátom szűk egy éve lett pánikbeteg mellé pedig egy paranoid jellegű hipochondriával. Járt pszichiáternél, most már van munkája és egész jól éldegél, bár még nem 100%. A bátyjának is ez volt, ő ma már teljes életet tud élni.


Hogy mi váltotta ki, így nem tudjuk megmondani. A közvetlen kiváltó okot leírtad Te is. De fel lehet tárni, és ez az egész kórkép elég jól kezelhető, szóval van remény! :) Én azt mondom, keress fel szakembert bátran, első lépés lehet a háziorvos is, mint bármilyen más megbetegedésnél. Annyi van, hogy ő pszichiáterhez fog tovább irányítani, én viszont pszichológust (is) javasolnék.

2017. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne "agyturkászhoz" menjél, hanem KIKÉPZETT mélylélektani terapeutához, ha nem akarsz csalódni, aki KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerekkel kezel.

Az eredetét majd a terapeuta segítségével felderíted.

2017. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!