Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam meg anyukámnak?

Hogyan mondjam meg anyukámnak?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy azt mondom, pszichológushoz akarok menni. Mindent megbeszélek anyával, sosem szégyelltem semmit, de most nem tudom, hogy hogy állítsak oda ezzel. Megkérdezné mi a probléma, de nekem most szakember segítségére van szükségem és nem az övére.

Egyedül is el tudok menni pszichológushoz, mert már elég idős vagyok ehhez, de mégiscsak tudnia kéne róla, meg hát a pénz.. Valaki, aki hasonló cipőben járt? Hogyan mondtad el neki?



2017. febr. 13. 18:15
 1/5 anonim válasza:

Ez attól is függ miről van szó.Te ismered a legjobban, gondolj bele mit reagálna, ha elmondanád.


Szerintem az is elég lenne ha azt mondanád: "Anya gond van, pszichológushoz kell mennem, ne kérdezz semmit, bízz bennem."

2017. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 evetke1234 válasza:

Szerintem nem feltétlenül kell neki elmondanod, ha még nem állsz rá készen.

Mondd meg neki, hogy szeretnél elmenni pszichológushoz, mert szükséged van egy független ember véleményére és tanácsára :)

2017. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most a szülő oldaláról próbálok nyilatkozni...

Ha a lányom azzal állítana oda elém, hogy szeretne pszichológushoz menni, de az okát nem akarja elmondani, én rettenetesen megijednék. Azt gondolnám, hogy valamilyen súlyos trauma érte, pl. megerőszakolták, vagy hasonló.

Kirekesztve, elutasítva érezném magam, mert már ezerszer bebizonyítottam, hogy mindenben számíthat rám, mindig támogattam, pszichológushoz is vittem már, amikor olyan problémával szembesültem, amiről úgy gondoltam, hogy "házilagosan" nem lehet megoldani. Akkor is elvinném, ha azt mondaná, hogy VELEM van problémája, megérteném és elfogadnám, tudván, hogy egy kamasznak szinte kötelező "fellázadni" a szülő ellen, attól válik egészséges felnőtt személyiséggé. Szóval nem tudok elképzelni olyan problémát, amivel ne fordulhatna hozzám, még úgy is, hogy a részleteket nem köti az orromra. Szíve joga. De egy ilyen helyzetben, ha SEMMIT nem mondana a problémájáról, nagyon megijesztene.

Én azt javaslom, hogy legalább nagy vonalakban vázold fel anyukádnak a problémát, legyél tekintettel az ő érzéseire, félelmeire is. A részleteket nem kell elmondanod, tiszteletben kell tartania privát szférádat, de sajnos tényleg úgy működik az emberi elme, hogy ha a másik ember látványosan titkol valamit, akkor a legrosszabbra gondolunk! Sokkal rosszabbra, mint ami a valóság. Hidd el, a valóságot könnyebb elfogadni (bármi legyen is az), mint a titkolózást. Szerintem ennyi bizalom jár anyukádnak. Hadd ne kelljen már szívinfarktust kapnia az irántad való aggódásában...

2017. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Jobban belegondolva, biztos, hogy aggódni kezdene, ha nem mondanék neki semmit..

2017. febr. 14. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Megírod privátban, hogy mi a gondod? Akkor esetleg tudnék segíteni, hogyan tudod megfogalmazni úgy a kérésed, hogy ne kelljen mindent elmondani, de ne okozzon félelmeket sem.
2017. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!