Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves fiú vagyok, nagy...

16 éves fiú vagyok, nagy valószínűséggel szociális fóbiás és örülnék néhány tanácsnak?

Figyelt kérdés
Összegezve kipróbáltam és végig is csináltam a dr Richards féle terápiát. Igazából egy egy jobb időszaktól eltekintve sokra nem volt jó, az egyetlen pozitív dolog a remény volt benne. Pszichológusnál nem jártam és így látatlanban az a véleményem róluk, hogy oda is csak gyógyszeres kezelésért érdemes menni. (ha szociális fóbiád van) Hiszen szavakkal nem igazán fog tudni semmit elérni miközben én is megpróbáltam és fél évig alkalmaztam is a Richards terápia keretében. Szeretnék nyugodt normális és élvezetes életet élni és most normális emberek tanácsára lenne szűkségem. A szüleim tudják, hogy milyen vagyok mivel inteligens emberek, de nem vittek pszichologushoz, akkor most nekem kéne intézkednem és megmondani?

2017. febr. 18. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=8Zeol8iGd2w

Remélem segítséget nyújt. Sok hasznos tanácsot ad.

2017. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát,nos én anno megmondtam a szüleimnek és pszichológus segített eléggé sokat.
2017. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te tudod milyenek a szüleid, ha úgy gondolod jól reagálnák le a dolgokat mondd meg nekik.

Az én esetemben (habár szociális fóbiám nincs de szorongok és pánikrohamaim vannak) semmi jó nem sült ki belőle, csak ordibáltak velem, ha pedig látták hogy rohamom van megütöttek, vagy felpofoztak, és természetesen nem hitték nekem, szerintük csak kitalálom hogy rám figyeljenek. Egyszóval ez csak rontott a helyzeten.

Amúgy félreérted a pszichológus lényegét, nem arról van szó hogy "kibeszéled neki a lelked és jobb lesz" vagy "szavakkal próbál segíteni" hanem hogy rájöjjön mégis milyen múltbéli események vagy belső dolgok okozzák benned a szorongást és a szociális fóbiát, ami az első és legfontosabb lépés a gyógyulás felé. Ezért ajánlom hogy menj el egyhez, tapasztalatból mondom hogy a különböző terápiák és technikák semmit sem érnek.

16/L

2017. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!