Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a depresszióból...

Szerintetek a depresszióból ki lehet gyógyulni? Van valaki, akinek sikerült?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a mindennapi életemet nagyon nagy mértékben nehezíti. Az a baj, hogy nekem kellene helyrehoznom a saját életem ahhoz, hogy jobban legyek, de ilyen állapotban képtelen vagyok bármit is tenni. Olyan ez nekem, mint egy ördögi kör és csak lefelé van út.

2017. febr. 19. 15:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
60%

Átérzem a helyzeted. 21 éves koromban jártam terápiára, jó hatással volt rám, de elég váratlanul ért véget számomra, az akkori terapeutám szerint nem volt szükségem többre. Csalódott voltam, mert én éreztem, hogy még lenne min dolgozni, de hát ő a szakember...

Bár akkor nekem átmenetileg sínre került az életem, több éven keresztül tudtam haladni a kijelölt úton, évekkel később újra jött az összeomlás, sokkal súlyosabb formában, mint korábban. És sajnos pont a korábbi terápiám tapasztalati akadályoztak abban, hogy segítséget kérjek, hiszen az egykori terapom elhitette velem, hogy ennyit lehet tenni és kész!

A mai napig dühös vagyok rá, pedig azóta eltelt több mint 20 év! Legalább tájékoztatott volna, hogy milyen további lehetőségeim vannak, ha ő nem akart velem tovább foglalkozni. Azóta már tudom, hogy amit ő csinált, az egy fókuszterápia volt, csak egy konkrét problémára koncentrált, amit ő fontosnak gondolt. Csakhogy ennél sokkal-sokkal mélyebben voltak a voltak a valódi problémáim!

Azóta már szerencsére végigcsináltam egy "rendes" pszichoterápiát egy kiváló pszichológussal. Ég és föld a különbség! Egész más minőség volt, róla tudom, hogy ő nem végzett volna félmunkát, nem hagyott volna cserben, nem lökött volna ki az utcára félkész állapotban, és azt is észrevette volna, ha a mosoly mögött problémáim vannak (történetesen pont ő volt az, aki szembesített vele, hogy mosollyal rejtem el a problémákat a külvilág elől).

Ne szegje kedved a korábbi rossz terápiás tapasztalat! A legtöbb ismerősöm, aki terápiázott valaha, a második-harmadik szakemberben találta meg az "igazit", aki tényleg tudott segíteni. Ez kicsit olyan, mint a párkapcsolatok... nem feltétlenül az első kapcsolatunkból lesz "életünk szerelme", ugyanígy nem feltétlenül az első pszichológus lesz az, aki életreszóló változásokat hoz az életünkben. Nekem a második terápiám hozta meg a fordulatot.


Ha budapesti vagy, szívesen ajánlok JÓ szakembert. Olyat, aki egészen biztosan nem követné el azt a hibát, amit a korábbi terapeutád.

2017. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!