Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A daganatos betegségek igaz...

A daganatos betegségek igaz hogy lelki problémáktól alakulhat ki? Szerintetek? Vagy inkább étkezésssssi problémáktól és stressztől?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy a leki probléma hatással van a szervezetünkre, ez nem kérdéses, hiszen egymás nélkül nem élnénk (mármint a test lélek nélkül nem tud élni, létezni). Egyre többet hallok arról, hogy a daganatos megbetegedések lelki problémákból ered. Mo. nagyon sok a rákos beteg és számomra elég furcsa, hogy akkor ennyi ember lelki beteg és ezért lesz rákos? Nem inkább azzal van a fő probléma, hogy gyakorlatilag szemetet etetnek velünk? Minden silány minőségű és a zöldségek, gyümölcsök is agyon vannak permetezve, kezelve! Ezek mellett az emberek nagy része beton kockákban él és a munkahelyén is csak betontömbe van zárva, egyre távolabb kerülünk a természettől, a természetes dolgoktól. Nem lehet hogy ez okozza a rákos megbetegedéseket? Gondoljatok bele. Minden mű, neon fényben vagyunk nagy résszt, zúgnaka gépek, a sok sugár, tl, st. Ez szerintetek milyen hatással van a szervezetünkre? Arról nem is beszélve nagyszüleink, dédieink, miken mentek keresztül, mégsem lettek rákosak 50 évesen pl. Gazdaági válság (30as évek), 2. világháború, 56os forradlom... Örökké félelemben, stersszben éltek, volt elég veszteségük, fájdalmuk mégis megélték a 80, 90, 100 évet! Hogy van ez? Ők 60,70,80 évesen is képeek voltak kapálni, fizikailag sokkal terhelhetőbbek voltak, mint mi, most egy 40 éves teljesen le van robbanva. Vajon ez hogy van? Nem a táplálkozásunkal és az életvitelünkel van a gond? Kétlem hogy a lelkiproblémák okoznák a rákot. Szerintetek?

2017. febr. 20. 15:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

" de akik túlélték, azok közül sokan hosszú életűek voltak"


Hat ezzel nagy bolcsesseget mondtal :) Aki nem halt meg az elt :)


figyi, egyszeruen nincs igazad, akkoriban sokkal hamarabb meghaltak az emberek, mert kevesbe voltak egeszsegesek mint ma. Gyakran ha meghalt valaki falun 50 evesen akkor fingjuk nem volt rola hogy mi baja volt, aztan lehet valamilyen rak vegzett vele. Meghalt es kesz, eltemettek.


NEM ELTEK akkoriban tovabb az emberek. Pont.

2017. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem éltek tovább és pont? Akkor miért voltak 90, 100 év felettiek? Most csak abban az utcában amiről beszéltem nincsenek ilyen idősek már. Itt nálunk ahol most lakom 2 idős él az egyik 90 éves a másik 101. Nagyszüleim kétlem hogy hazudtak volna és emlékszem 25 évvel ezelőtti időszakra is, régebben jóval több nagyon idős ember élt mint most. Nagymamám idejében is diagnosztizálták a rákot, nagyimnak a mellét vették le és még több mint 20 évet tudott utána élni, akkor is volt rák, de nem ilyen mennyiségben, mint most, így nem volt zsúfolásik az onkológia sem! Te hány éves vagy? Mert én 36.
2017. febr. 21. 15:06
 13/17 anonim ***** válasza:

Gondolom nem jartal iskolaba. Emiatt nem ismered azt a kifejezest hogy statisztika.


Ma sokkal tovabb elnek atlagosan az emberek. Tokmindegy hogy te mit gondolsz, ez tudomanyos teny.

2017. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen ba+ nem jártam iskolába... Mert amit a statisztika meg az iskola mond, meg tanít az szerinted úgy is van, tudlak sajnálni, hogy ennyire csőlátású vagy, de nem baj egyszer mindenki felnő.


Jah egyébként érettségizett vagyok és van 4 szakmám, ennyire tanulatlan emberi hulladék, selejt vagyok... :) Olvasgasd a statisztikákat és higyjél abban! Mindegy részemről zárva a téma, köszönöm a hozzászólásokat!

2017. febr. 21. 19:52
 15/17 anonim ***** válasza:

Ja ertem, te a negy szakmaddal okosabb vagy mint a tudosok, ugye?


Pofam leszakad, komolyan.

2017. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Egy ku.va szóval sem mondtam, hogy okosabb vagyok egy kutatónál, de nem hiszek el mindent! Bocs!
2017. febr. 22. 10:12
 17/17 anonim ***** válasza:

Dédnagypapám 98 éves volt, dédnagymamám meg 96. :D csak hogy vagánykodjak.

Egyébként tök mindegy, mindketten mondtok igazságot. Régen az emberek nem zabáltak ennyi mérget, ezért voltak akik éltek 100 évig is és olyanok is voltak akiket 40 évesen elvitt egy -ma már gyógyítható-betegség.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: lehet benne valami, mamám sosem dohányzott és tüdődaganata van. Az utóbbi időkben belemerülr az önsajnálatba és élni is utált, kb 3 hónapja vették észre nála.


Nyilván lelkileg is mérgezed magad a sok car mellett amit megeszel pluszba...

2017. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!