Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a haláltól 20 évesen....

Rettegek a haláltól 20 évesen. Hogyan verjem ki a fejemből?

Figyelt kérdés
Kiskoromban a szemem előtt halt meg a nagypapám egy autóbalesetben, és valahogy mostanra fogtam csak fel,hogy ennyi egy élet,egy pillanat és vége. Egyre gyakrabban vannak kisebb pánikrohmjaim,nem liftezek, félek autóba ülni,rettegek a mozgólépcsőn, a metrón...stb. Magam hagyján, de barátomat féltem a legjobban. Mielőtt elmegy itthonról, minimum 20x elmondom neki,hogy kösse be magát, vigyázzon magára, nézzen szét. Szinte látom a szemeim előtt, hogy baleset éri,és meghal. Rettegek ettől, alig merem elengedni,de neki nem merek elmondani. Valamelyik nap elejtett egy megjegyzést, a halálról, és zokogásban törtem ki,egyszerűen rettegek tőle. Tudom,hogy ez nem egészséges, de egyre inkább szorongok miatta. Számomra ez rettenetes. Nagyon féltem őt.
2017. febr. 22. 11:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért,gyorsan írtam.
2017. febr. 22. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp szakemberhez kell menni, ha eddig nem voltál. Fel kellene dolgozni, bár nem tudom, hogy ez valaha is lehetséges lesz-e. Próbáld még erősíteni magad, mondogasd hogy nem fèlsz, van bátorságod stb. Mutasd be a sorsnak. Kitartást kívánok!
2017. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ènekelj nyugodtan csak dúdolj amikor egyedül vagy
2017. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus mert még nem dolgoztad fel nagy apád halálát
2017. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nos a halál az egyetlen biztos dolog az életben, tehát ha attól rettegsz nem lesz boldog életed. A rettegésed okozat az okot nem ismerjük, mert ebből amit leírtál nem tudjuk diagnosztizálni, de nem hiszm, hogy a nagyapád halála. Valószínűleg magabiztosság, önbizalom hiánya játszik szerepet, így van? Éld az életed úgy, hogy az adott napon mindent megteszel a boldogságodért (tanulás, munka, családdal való jó viszony), és amikor eljön a halál pillanata elmondhasd, hogy "mindent megtettem ami tőlem telt", és el tudok vele számolni a halálom után. A statisztikák alapján kb 70 év a halálozási ráta, tehát nem sok esély van rá, hogy te vagy a barátod 50 év előtt haltok meg, az a nem mindegy, hogy egyedül félelemben, vagy családoddal körülvéve aggastyánként meleg ágyban hunyod le végleg a szemed, ez pedig azon múlik, hogy hogyan éled az életed addig.
2017. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ebben lehet hogy tudok segiteni,persze azon mullik ,hogy mit vállalsz be érte.Nekem a biztos pontom Jézus és na a hivőnek a halál nyereség ,ha segithetek akkor privi :)
2018. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!