Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki kezdte észreven...

Van olyan, aki kezdte észrevenni magán, hogy kijön rajta a depresszió és még időben tudott tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nekem 3 éve volt ilyen és teljesen kikészültem. Beteg voltam és a szüleim is rátettek egy lapáttal, mert nagyon szigorúak. Azóta párszor így előjön a depi.

Amiért amúgy a szüleimet okolom, mert betegen inkább támogatni kellett volna.


2017. febr. 27. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Itt vagyok én. Életemben eddig ketszer jött ki rajtam. Most és lassan 3 éve. En beleestem szoval nem tudtam megakadályozni viszont túl léptem rajta magamtól.

En sajnos hajlamos vagyok ra, eléggé lelkis vagyok.

2017. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, nekem nem is tudom mikor kezdődött, nem is vettem komolyan akkor még, de mostanra már elég komolyak is vannak ezért próbálom saját magam kezelni, vagy legalábbis kézben tartani. Amikor előjön vigyázok hogy ne süllyedjek túlságosan bele és több időt töltsek emberekkel. Van, hogy elvesztem az irányítást és muszáj kisírnom magam, ha egy durvább depresszió hullámom van 1 napig használhatatlan vagyok ezért próbálom hétvégére tolni hogy feltűnésmentes legyen. Nem szégyen sírni, jót tesz a szervezetednek. Próbálok rutinos lenni, hogy ne kelljen pszichológus. Nem tudom mennyire normális ez az átlag emberek körében, nem beszéltem orvossal (és amíg megoldom magam nem is tervezek), ezért nem tudok biztos tanácsot adni csak amit én kísérleteztem ki:

Törődj másokkal és te is kapsz törődést tőlük. Ölelkezz, érintkezz, ami csak jól esik!

Nevess sokat, legyél a barátaiddal!

Ne gondolkozz túl sokat rajta, mert elsüllyedsz!

Engedd ki néha, ha úgy érzed nem bírod tovább! Olykor hagyni kell hogy levigyen az örvény az aljába ahhoz hogy visszatérhess a felszínre.

2017. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!