Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem tudok megválto...

Mit tegyek? Nem tudok megváltozni. Kezdek megbolondulni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem bírom már tovább. Mindenem megvan, de mégis mindig problémázom valamin.

A szerelmi életem mindig szerencsétlen volt, sosem kellek senkinek, pedig tényleg szerelmes voltam többször is, és mindent megtettem, hogy minden jó legyen.

Képtelen vagyok tanulni, mindig elcseszem az időt, aztán este döbbenek rá, hogy megint nem csináltam sz*rt sem... Még érettségire sem tanultam. Ugyan egyik érettségim sem lesz rossz, de nem elég ahhoz, hogy felvegyenek oda, ahová szeretnék menni. Anyukám mindig cseszeget, hogy milyen lusta vagyok, én meg nem tudom elmagyarázni neki, hogy nem lusta vagyok, hanem egyszerűen KÉPTELEN vagyok bármire. Mindig csúnyákat kiabálok rá, azt mondom, hogy utálom... Nagyon bánom, mert nagyon szeretem, és tudom, hogy jót akar, de...

Már mindentől a plafonon vagyok, hiába határozom el, hogy nem kiabálok többé anyukámmal, nem tudok változni.


Emellett valószínűleg OCD-s (kényszerbeteg) vagyok, agresszív kényszergondlatokkal küzdök, és egyfolytában azt hiszem, hogy meg fogok bolondulni, és skizofrén leszek, vagy valami.

Az egyedülléttől is rettegek. Szinte mindentől rettegek, az egész élettől, sokszor már arra gondolok, hogy jobb lenne, ha inkább nem is élnék.

Nagyon félek, hogy egyszer végső elkeseredettségemben valami szörnyűséget teszek...

Hogyan változzak? Ez már kész pokol!!!


19/L


2010. máj. 10. 15:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál voltál már?
2010. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Még nem. De először meg szeretnék mindent próbálni, hátha én magam meg tudom oldani valahogy.
2010. máj. 10. 15:42
 3/47 A kérdező kommentje:
*megpróbálni
2010. máj. 10. 15:42
 4/47 anonim ***** válasza:
90%
Először is el kellene felejteni minden rosszat,és ezután arra gondolni,azt képzelni el,amit szeretnél.Csupa olyan dolgot látni.Az a baj,hogy egyre inkább beleéled magad a rosszba,és ezzel mélyíted el.Ha külső segítség,akkor inkább kineziológus,mint pszichológus.Fontos,és tökéletes igazság,hogy mindig a gondolataink visznek rossz irányba.Ha csak önbizalom hiányos volnál,bátorítanálak az egyedül változással(bár úgy is nehéz)de a kényszerdolgok szerintem megkívánják a kineziológust(azért őt,mert nem gyógyszerrel akar traktálni)
2010. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Minden esetre az agresszív kényszergondolatokat ki kellene váltanod kellemes gondolatokra,hogy ne mélyüljenek el.
2010. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.:)

A kineziológuson már gondolkoztam, sok jót hallottam róla. Bár elvileg még(!!!) nem sikerült a hagyományos értelemben tudományos magyarázatot találni a működésére, de tény, gogy sok mindenkinek segített...

Amúgy az önbizalmammal nincs sok gond...

2010. máj. 10. 15:52
 7/47 anonim ***** válasza:
0%

minél előbb pszichiáter, míg valami hülyeséget nem csinálsz

nem ilyen hókuszpókuszokkal kellene foglalkozni, hanem gyógyszer!

2010. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs bebogyózni magam.

Nem old meg semmit valójában, és még csak rosszabb lesz. Nem akarok drogos lenni.

2010. máj. 10. 16:06
 9/47 anonim ***** válasza:
0%
inkább leszel tömeggyilkos...
2010. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Utolsó, te egy szemét vagy, és ráadásul semmit nem értesz a témához. Menj, okoskodj máshol.
2010. máj. 10. 16:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!