Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon egyedül érzem magam, az osztályomban jelenleg nem beszélgetek senkivel. Volt két lány haverom, de már ők is nagyon idegesítenek. Akit jobban szeretek, vele szoktam inkább lógni, de az idei tanévben nemrég "összevesztünk" (megsértődtem) harmadszorra is. De az az igazság, hogy nagyon gyerekes, órákon nem tudok tőle figyelni, és már elegem lett ebből is. A kiszemeltemmel is ismét hullámvölgybe ért a kapcsolatunk (ami gyakori). Lehet, hogy megbántottam, de megint felidegesített. Egyre nehezebb a tanulás, fogy a türelmem, anya is már szóvá tette, hogy romlanak a jegyeim, ami már tényleg intő, de várom már a tavaszi szünetet is, amikor végre találkozhatok az imént említett "kiszemelttel", akit utoljára, január 29-én láttam. Magányosan érzem magam, úgy érzem senki nem érti/értené a problémáimat, nincs egy barátom se, egyedül a "kiszemeltem", aki kilométerekre lakik tőlem, de vele is egyszer így vagyok egyszer úgy. Ő sem ért meg igazán. Ja, és anyám ismét válik.

Én meg ezek miatt teljesen le vagyok amortizálódva, már a piába menekülök, beteg is lettem, be van gyulladva a szemem, az ínyem, fáj a torkom, náthás vagyok, köhögök.

Pszichológushoz jártam, de már búcsúzófélben vagyunk, március végén lesz az utolsó előtti találkozónk. Lehet, hogy még nem kéne abbahagyni? Vagy hogyan nyerjem vissza az életkedvemet?


18/L 10. osztályos gimnazista



2017. márc. 11. 13:53
 1/3 A kérdező kommentje:
És nagyon fáradt vagyok mostanában, éjjel alig alszok, vagy nem olyan jót, alig eszek, vacsorára már semmit sem szoktam, könnyebben elsírom magam, érzékenyebb vagyok. Visszatért volna a depresszióm?
2017. márc. 11. 13:59
 2/3 anonim ***** válasza:
28%

"Visszatért volna a depresszióm?"

Szerintem el sem múlt, csak csendben lappangott.


Mit csinálj?


Keress új barátokat, ne zárd magara az ajtót, ne használj tudatmódosítást, és nőj föl.

(A szüleiddel beszélgess többet.)


Ez már elég sok munka, hogy lekössön.

Csináld.

Van időd, nem?

2017. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Freddynka válasza:
50%

Esetleg ha ismered a tumblr-t ott kibeszélheted vagy kiadhatod magadból.

A pszichológushoz járást meg nemhiszem hogy abba kéne hagyni..nem sokat segít szerintem, de nem árt.

Sokat könnyít a dolgon hogyha olvasol vagy filmet nézel ami úgymond a depivel kapcsolatos.

Esetleg járj el szórakozni keress ott barátokat vagy legalább hasonló dolgokat :D

Esetleg ha dohányzol vagy van valami függőséged hagyd abba és akkor nem a depin meg a forever alone dolgokon fog járni az agyad hanem azon hogy mennyire kell a cigi vagy a pia. Ez nem feltétlen a legjobb de segíthet.

Legvégső esetben még az ivászat helyett tudom ajánlani a füvet nem is annyira káros és még a hatása is jobb.

Ez minden amit mondani tudtam remélem valahogy segítettem :)

Esetleg ha beszélgető társ kell vagy alinek kibeszélheted magad nyugodtan írj ha úgy érzed ;)

2017. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!