Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan fokozódó örök harag?

Folyamatosan fokozódó örök harag?

Figyelt kérdés
Mit lehet azzal kezdeni ha nem tudok megbocsátani szinte semmit? Próbálok átlépni afölött ha valaki fájdalmat okozott nekem vagy megszégyenített de nem tudok. A harag és a gyűlölet befészkelte magát az elmémbe és nem tudok tőle szabadulni.. van olyan ami lassan egy évtizedes. Igen sokat sportolok ,hogy valahol levezessem a feszültséget de az csak arra az időtartamra tudja elvonni a figyelmem. Kívülről kevésbé látszik rajtam szerencsére...

2017. márc. 15. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha direkt okozott sérelmeket nem tudsz megbocsájtani, az szerintem valahol normális. Sajnos nem egészséges, én már csak jól tudom, nekem is ez a problémám. Próbálok nem sokat rágódni rajtuk és az aktuális jó dolgokra koncentrálni. Átgondolom, hogy mi jó az életemben és hogy a nekem ártó emberek (ha direkt okoztak fájdalmat) valószínűleg nagyon rosszul érzik magukat a bőrükben, ha másokat is bántani kényszerülnek, hogy jobban érezzék magukat.
2017. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de nekem ez nem elég. Azt hittem ,hogy ha majd elérem az életben amit akartam, jó munka, sokféle sport stb. akkor rendben leszek de abszolút nem ért semmit erre nézve. Még tovább kell fokoznom az erőfeszítéseimet ,hogy még sokkal jobb legyek és hátha megnyugszom ha mindet túlszárnyaltam. Nem is engedek már senkit közel magamhoz nehogy visszaéljen a bizalmammal.
2017. márc. 15. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz.
2017. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Na ez nem jó megoldás, hogy nem engedsz senkit közel. Nem szabad, hogy bezárkózz. Bunkó emberek mindig lesznek, de hidd el a rendesek többen vannak. Azzal, hogy már tapasztalatod van velük, csak könnyebben ki tudod szűrni őket. Ha nyitsz az emberek felé, és jó emberekkel találkozol, kevésbé fog érdekelni az a pár aki bántott. Ezt viszont garantálom, nekem is ez segít. Eszembejutnak még a sérelmeim persze, de mivel rendes emberekkel vagyok hajlandó csak kapcsolatot ápolni, így van mire fókuszálnom.
2017. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki érti ugyanazt megbocsátás alatt.


Hogy fogalmaznád meg, hogy neked mit jelent?

2017. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lenézed a többi embert. Jobbnak tartod magad mindenkinél. Minél többet érsz el az életben, ez csak annál jobban fokozódni fog.

Nincsenek jó és rossz emberek. Minden embernek sokféle tulajdonsága van, ezeket pedig szubjektív tetszik/nemtetszik alapon osztályozzuk jónak és rossznak. Gondolj azokra az emberekre, akiket összességében kedvelsz, milyen sok rossz tulajdonságuk van, afölött valahogy mégis olyan elnézően el tudsz siklani. De kezdheted saját magaddal is. Írhatsz egy brutálisan őszinte "bűnlistát" arról, hogy mennyi mindent követtél el ebben az életben mások és önmagad ellen. (Csak az ablak legyen csukva közben... :) Időrendben visszafelé haladva, nem kapkodva, a múltat kíméletlenül átfésülve. El fogsz borzadni.

2017. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok elsiklani a barátaim rossz tulajdonságai fölött sem, főleg azokkal amikkel semmibe vesznek. Nem tartom jobbnak magam mindenkinél, ez teljesen téves gondolat rólam.
2017. márc. 16. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!