Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok depresszios lenni...

Nem akarok depresszios lenni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a munkam es mar talaltam masikat, ami nem olyan stabil, kb 5 honapja jarok egy fiuval,minden jol alakul, de ugy erzem, barmikor ki csuszhat a kezembol, az en hibambol, vagyis, hogy en szakitok vele, mert barmikor elotorhet bennem, hogy megsem ez amire vagyom.

Mostanaban tobbszor elofordult, hogy nagyon rossz kedvem volt, szinte panikrohamot kaptam, magmban belul, nem mutattam ki, de meseltem a baratomnak, hogy mennyire rossz a kedvem.

Egy honapja kb dolgozunk egy hatalmas kirakoson, ami mar majdnem kesz, es ma reggel is csinaltuk egy kicsit, es ez egy lenyegeben elegge nyugato tevekenyseg, megis kozben ramtort egy ilyen panikroham szeru, de nemis igazan az, mert nem annyira intenziv, csak erzem, hogy valamiert felek, ideges leszek, olyan mintha be lennek szivva konkretan, habar mar regota nem fuveztem megis ramtort ez az erzes, es nem tudom h mit csinaljak, hogy jo-e amit mondok, csinalok egyaltalan, vagy teljesen hulyeseg, es hogy jo helyen vagyok-e, ez igy altalanosan is sokszor felmerul bennem, de van, hogy erosebben.

Nagyon konnyen meg lehet bantani, es nagyon hamar elsirom magam, ahelyett h kialnnek magamert(nem a baratommal van ez, hanem pl munkaban , ha stresszes egy nap, multkor is nagyon kozel voltam hozza h elsirjam magam a munkatarsaim elott...)Ugy erzem, hogy valami nijcs rendben es nem tudo mit tehetnek.Krulottem mindeki mas olyan kegyensulyozottnak es boldognak tunik, es nem tudom hogy csinaljak, en is olyan akarok lenni, vajon ez csak atmeneti, vagy rosszabodni fog?Forduljak orvoshoz, vagy varjam ki a veget?Ez a depresszio elso stadiuma vagy csak idoleges es mindenkinek vannak ilyen napjai?



2017. ápr. 10. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem depresszio, es nem is panikrohamod vagy panik fogott el, hanem inkabb a szorongas.

Szorongasos idoszaka az arra hajlamosabb embereknel gyakrabban, de tartos stressz, nagyobb lelki megrazkodtatas utan szinte barkinel kialakulhatnak ilyen epizodok.

Alapvetoen azt kellene tisztaznid magadban, es rajonnod, hogy mitol felsz, miert vagy bizonytalan, miert nem mersz kiallni magadert a munkahelyen?

Lehet a munkahely elvesztese huzta ki a labad alol a talajt egy kicsit (vagy egy kicsit jobban), de valoszinuleg az mar csak hab a tortan. A szorongo emberek ilyen jellegu tunetei mogott azert hosszu evekre visszanyulo egymasra rakodott sok-sok negativ elmeny vagy tapasztalat all. Nem kell rogton orvoshoz fordulni, de jot tenne, ha megprobalnal inkabb a pozitiv dolgokra koncentralni, tobbet torodni magaddal, olyan ertelemben, hogy kikapcsolodni, sportolni, zenet hallgatni, barmi amitol jol erzed magad es ellazit. Probald kicsit jobban elvezni az eletet!

Esetleg kis rekaxacio, medutacio, joga ilyesmi nagyon jo egyensulyteremto lehet.

Persze ha ez az allapot komolyan befolyasolha, es behatarolja az eletminosegedet, akkor inkabb orvos...ezt neked kell tudnid, es erezned, hogy mennyire erzed sulyosnak az allapotod.

Ugy velem hogy ha ezt igy mar tudatositottad magadban, akkor kicsit tudatosabb gondolkodassales hozzaallassal magad is tul tudsz lendulni ezen az allapoton.

Kitartast!

2017. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ne legyél
2021. ápr. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!