Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai probléma? Autizmus?

Pszichiátriai probléma? Autizmus?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm aki pszichiàter azt mondta h valami pszichiàtriai betegsére utalò jeleim vannak.

Pl hogy mindig ugyan azokat az ételeket eszem,ugyan az a tusfürdőm,a parfümöm kb 10 éve. Sorozatokat kb 5-6x szeretek megnézni,szeretem a rendet és feszült vagyok egy olyan helyen ahol kàosz van...


Ez szerintetek is így van?

Ki kellene vizsgàltatnom?


26-N


2017. ápr. 21. 18:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A pszichiátered majd elmagyarázza. Nem azt mondom, hogy ennyi az összes tünet, ami miatt autizmusra lehetne gyanakodni, de beleillik. És abban is biztos vagyok, ha a kérdezőt célirányosan faggatnánk, akkor több tünet is előkerülne. Csak ez már nem a mi dolgunk.
2017. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én teljesen normàlisnak érzem magam. Hogy lehet(ne) hogy 25 éves keresztül van egy betegsègem ami annyira nem pitiàner és én semmit sem veszek észre??
2017. ápr. 22. 01:13
 13/17 A kérdező kommentje:
*éven
2017. ápr. 22. 01:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy gyogyós! Nem is gondolnád, hány ember rohangál a világban diagnosztizálatlan, kezeletlen pszichiátriai betegséggel... ez nem olyan nagy ügy, mint ahogy hangzik. Rólam pl. 29 évesen derült ki, hogy figyelemzavaros vagyok. És akkor mi van? Annyi haszna volt, hogy visszagondolva sok mindenre választ kaptam, a gyerekkori magatartásproblémáimtól kezdve egészen odaáig, hogy pl egy komplett film kiesik, nem emlékszem rá, hogy láttam, és még szegény férjemet néztem hülyének, mondván ezt egy volt csajoddal nézhetted, velem biztos nem... mostmár tudom, hogy nem ő a hülye, ill egyéb szitukban is felmerül, hogy velem van "baj". És ennyi.

Mellesleg az autizmusnak is megvannak a fokozatai, ha - tegyük fel - nálad fennáll, és ez kiderül, akkor mi lesz? Komolyan, gondolj bele, mi van akkor? A válasz: semmi.

Menj el, vizsgáltasd ki magad, hogy "megnyugodj", aztán éld tovább az életed! ;)

2017. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Csinàltam egy tesztet és az 'eredménye' több mint 89% OCD. A doki nem magyaràzta el h mi ez hanem adott egy következô idôpontot ahol majd felvilàgosít (ahogy Ô mondta).

Utàna olvastam de egy kukkot nem értettem az egészbôl. valaki elmagyaràznà hogy mi is ez?

2017. ápr. 25. 08:42
 16/17 anonim ***** válasza:

Az OCD és az itt leírtak között van egy óriási különbség. Az OCD-sek NEM SZERETIK csinálni, amit csinálnak. Nem szeretik 100x megmosni a kezüket, visszajárkálni a lakáshoz csekkolni, hogy bezárták-e az ajtót, vagy ilyesmi. Csak azért teszik meg, mert kényszeres, kellemetlenül érzik magukat, ha nem csinálják meg. Az autisták ellenben a legtöbb dolgot, amit csinálnak, szívesen csinálják. Abban nincs semmiféle kényszer, ha valaki szeret takarítani, rendet tartani és ezt beleépíti a napi rutinjába. Onnantól lesz OCD, ha utálsz takarítani és már eleged van belőle, és lenne ezer más dolgod helyette, de mégis állandóan kényszeresen takarítasz, mert annyira nem bírod a rendetlenséget. Az autisták lehetnek ugyan OCD-sek, de a kettő nem jár feltétlenül együtt, semmi közük egymáshoz.

Kérdező, szerintem csak akkor vizsgáltasd ki magad, ha ezek a tünetek, vagy valami más tünet hosszú távon nehézségeket okoz neked pl. a munkahelyeden vagy a magánéletedben. Ha neked személy szerint semmi problémát nem okoznak, akkor fölösleges.

2017. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Semmi problémàt nem okozott eddig. Azon kívül hogy mindent (szò szerint mindent!) elfelejtek. Nem

Tudom ennek van e köze a dologhoz

2017. máj. 4. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!