Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi lehet velem?!...

Nem tudom mi lehet velem?! Pszihológushoz kéne mennem? Vagy ezen mindenki átesik? 17/L

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron szinte végig egyedül voltam.Soha nem volt még ilyen.Azóta szerintem pánikbeteg vagyok,nagyon nehezen alszok el egyedül,ha el is alszok akkor előtte mindig olyan gondolataim vannak,hogy reggel nem kelek föl,valami bajom lesz.Ha egyedül utazok pl metrón félek hogy rosszul leszek,bevásárló központokban ha sokáig járkálok egyedül egyidő után homályosodik a kép nem bezártság érzetem lesz hanem a gondolat teszi hogy egyedül vagyok ,próbálom terelni a gondolataimat,de nem mindig sikerül.Vagy ha pl otthon vagyok egyedül mindig attól félek hogy rosszul leszek és nem talál meg senki.Mitől lehet ez?Orvoshoz kéne fordulnom?Hipohonder vagyok?Vagy mi ez?Segítsetek,nagyon idegesít!
2010. máj. 15. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen idős koromban velem is előfordult ez az érzés és főleg amikor egyedül voltam. Azután férjhez mentem és valahogy megszünt, de így igazán felnőtt fejjel is előfordul ha egyedül vagyok. Egy kicsit pánikfélelemre utal a problémád, ha nem múlik el később sem, keress fel egy pszichiátert.
2010. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül vele.És te mit csinálsz/tál olyankor mikor rádjön/tt hogy jobb legyen?
2010. máj. 15. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem kicsit,hanem pontosan hogy pánikfélelem.Nekem is előjött ez 2éve,dokihoz is elmentem,de nem ajánlom hogy elmenj és gyógyszereket szedj,mert rá fogsz szokni.Saját magadnak kell ezen túllépni,ami nem könnyű,de nem lehetetlen.Én jól beleástam magam a témába,olvass el mindent a pánikbetegséggel kapcsolatban,itt a neten is találsz róla nagyon sok mindent.Olvass bele fórumokba is,hasonló embereknek megnézheted az írásait,hogy ők mit csinálnak ilyenkor.Meg kell nyugtatnod magad,ha ez rádjön.Vegyél mély levegővételeket,és tudd hogy nem vagy egyedül,rajtad kívül sokan küzdenek ezzel a gonddal.Az ember mindig azt hiszi hogy őt nézik,de ez nem így van!Ha lenne valaki aki párszor elkísérne zsúfolt helyekre,az jó lenne,mert ha látod hogy semmi gond nem történik,egy idő után egyedül is el tudsz menni.Legyen nálad egy üveg ásványvíz mindig,kortyolgass belőle ilyenkor.Sajnos nekem a közlekedési eszközökön megvan ez a hülyeség,így nem tudok menni busszal,vonattal,de a zsúfolt helyeket már leküzdöttem:)
2010. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem szeretnék dokihoz menni pontosan a gyógyszerek miatt,próbálom magamban leküzdeni de nagyon nehéz.Homeopátiás gyógyszerek sem lennének jók?Arra elvileg nem lehet rászokni.
2010. máj. 15. 23:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Az nem segítene ha kibeszélném magamból?Vagy ez idővel és saját magam győzködésével,nyugtatásával el fog múlni?Nagyon utnom már ezt a helyzetet:(
2010. máj. 15. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszélhetsz is erről,de nekem ez nem segített.Gyógyszertárban kapható vény nélkül például macskagyökérből kivont valami nyugtató,most nem jut az eszembe,de ez teljesen természetes dolgokból áll.Ilyen dolgokkal próbálkozhatsz nyugodtan.Elmehetsz például kineziológushoz is,én már egyszer voltam,sokaknak beválik ez is,elvileg ő tud az ilyen dolgokban segíteni.És olvass el erről mindent,hogy miért alakul ki,stb!
2010. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm.:) nem a HOVA tablettára gondolsz?
2010. máj. 16. 00:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja,de,arra:)
2010. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!