Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez elmúlik magától, vagy mi...

Ez elmúlik magától, vagy mi lesz velem?

Figyelt kérdés

Szóval 4 hónapja tart ez a dolog. Sohajtási és ásitási kényszert érzek. Néha olyan mintha ez a sóhaj nem sikerülne, nem menne le rendesen. De érdekes, mert néha amikor erre érzek késztetést akkor probalom az orromon szivni a levegőt es ugy érzem, hogy lement. Utana veszek még egy magy levegőt és nincs ez az érzésem egyeltalan, hogy ez most lement vagy sem.. kicsit rossz ezzel egyutt elni..

(Kivizsgalason atestem, minden teljes mertekben negativ)

Pszichologusnal voltam 3x szerinte ez a pubertálással járhat együtt..

kétségbe vagyok esve, szeretnék ujra teljes életet élni enélkül

Szerintetek elmúlhat..? Köszönöm, ha elolvasod es válaszolsz!

16/F



2017. máj. 11. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmúlik. Próbálj minél kevésbé odafigyelni erre és nem nagyon engedni a késztetésnek, ha jön, inkább elterelni a figyelmed. Berögzült rossz szokás csupán, afféle kényszeres dolog, ha szervi baj nem áll mögötte.
2017. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, elmúlik! Nekem is volt ilyen, tudom, milyen rossz.Mivel nincs semmilyen szervi bajod, két dologtól lehet. Szorongástól, belső feszültségtől. Ez okoz sóhajtási kényszert, légszomjat, fulladás érzést.Ha tartós, akkor rossz szokássá válhat a kényszeres sóhajtozás. Azaz akkor is sóhajtozol, ásítozol, amikor nincs is légszomjad.

Ami segít:Nyugodj meg! lélegezz nyugodtan, természetesen!Ha nem sikerül sóhajtani, ne görcsölj rá, mert csak rosszabb lesz!Tereld el a figyelmedet a lélegzésről!Álmodban is veszed a levegőt. Gyakorold a hasi légzést.Szavalj hangosan, olvass fel valamit hangosan, sportolj! Gondolj arra, hogy ez gyakori jelenség, nem veszélyes, nem maradandó, nem káros, és elmúlik.Egyébként minden levegő lemegy, nem csak a sóhajtás!Két percig akkor is kibírnád, ha egyáltalán nem vennél levegőt! Magadtól nem tudsz megfulladni!:)

2017. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most nagyon megnyugodtam!! Mennyi idő míg elmulik körübelül?:)
2017. máj. 11. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!