Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pedofil ember szerintetek...

Egy pedofil ember szerintetek észleli önmagáról azt, hogy beteg, aberrált vagy normálisnak tartja magát?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 14:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#8, #9 Nagyon köszönöm!


#5, #10! Köszönöm, hogy írtál, az általad leírtak betekintést engedtek abba a komplex elmezavarba, amire a kérdésem vonatkozott.

2017. máj. 15. 07:30
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyerek "már felnőttet szeretett volna, nem érdekelte a saját korosztálya" - az azt jelenti, hogy a gyerekek sajnos kíváncsiak, könnyen becsaphatók, cukorkával elcsalhatók - drogra, rosszra, vagdosásra rávehetők. Nem érv a védekezésre, hogy "a gyerek is akarta". Nem tudja egy gyerek, hogy az egész életét teszi tönkre vele. A nevelők felelőssége óriási! ezektől meg kell védeni addig, amíg felelősséggel dönteni tud. Szülők, nevelők! tessék nagyon odafigyelni a gyerekekre, az internetre is!!

A perverz alak lényege, hogy nem tudja azt, amely minden emberre vonatkozik: a saját vágyai kielégítése nem történhet úgy, hogy mást tönkretesz - egy életre. Ezt a nevelőknek kell megtanítani a gyerekkorban. Valószínű a perverziók már ott épülnek be, hogy a nevelőik, szüleik morális hullák, és még védekezésre képtelen korban beültetik ezeket a torzulásokat.

A halálbüntetést pedig vissza kellene állítani.

2017. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

9-es vagyok.A vagyai kielegitesen nem azt ertettem,hogy otthon kiveri,hanem azt amikor ez mar keves neki es elkezd gyerekeket molesztalni vagy akar meg is eroszakolja oket.

Lehet egy gyerek szerelmes egy felnottbe,de ez azert nem ugyanaz mint felnott korba.Inkabb csak rajongas.A kisfiuknak tetszik a fiatal ovoneni,mert szep haja van meg kedvesen mosolyog,szeretnek vele lenni jatszani meg ilyenek,de nem ugy vagynak ra.Vannak korabban ero lanyok,akik akar mar 8-9evesen magukhoz nyulnak es nyilvan a 20eves sracrol almodoznak nem a veluk egy idos fiurol meg ugyan igy a fiuk is az idosebb csajokert vannak oda,de ez meg nem jelenti azt,hogy komoly kapcsolatot akarnanak toluk.Egy ennyi idos gyerek meg nincs felkeszulve egy kapcsolatra,szexualisra meg foleg nem.Lelkileg es testileg sem.

De tegyuk fel,hogy egy pedofil osszelyon egy ovodasssal es ezt a kornyezetuk elfogadja,a kislany is teljesen tisztaba van a tetteivel testileg sem karosul,de mi lesz,akkor,ha ez a lany mar nem lesz kislany,hanem felnott no,akkor gondolom mar nem fog kelleni.Es igy mar erosen kihasznalas szaga van a dolognak meg persze egy hatalmas lelkiserules lesz a kovetkezmenye.Vagy nem jol tudom,hogy a pedofilok csak a gyerekekhez vonzodnak es egy felnott nincs rajuk szexualis hatassal nem tudna kielegiteni oket?Nyilvan nem konnyu igy elni kuzdeni a vagyaik ellen,amirol meg csak nem is tehetnek.Es elvileg mindenknek jarna a boldosag,de hiaba probalod magad es masokat is meggyozni sosem lehet gyerek es felnott kozott normalis kapcsolat.Amiket leirtal azokkal csak amitod magad.

2017. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
"mindenkinek járna a boldogság" - ez így van, de ennek egy feltétele van mer TÁRSADALOMBAN ÉLÜNK: nem árthat közben másoknak. Ezért pl ha két FELNŐTT bzi megegyezik a zárt szobában, hogy mit csinál, az nem baj, csak rájuk tartozik, és ugyanez érvényes a NORMÁLIS házaséletre is, nyilván az is elítélendő, ha az utcán hemperegnek.
2017. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#5-nek írom (elsősorban)!


Teszek egy kis kitérőt - és eme témaváltásnak van célja.


Pár héttel ezelőtt egy beteg ismerősömet elkísértem kórházba. Fizikoterápiás kezelésre kellett volna mennie, de nem tudott, egy másik betegsége miatt - tehát a kezelő személynek szeretett volna szólni, hogy ne várjon rá feleslegesen, mert az orvosa egy időre leállította a fizikoterápiáról, konkrétan három gyógymódról.


A rendelőben várakozó, üldögélő nénit megkérdeztük arról, hogy vajon a páciens, aki éppen bent van a kezelőhelyiségben, kb mikor ment be (vagy mikor fog kijönni).


Erre az idős nénike reagálása ez volt: "Én sosem szoktam mások elé tolakodni!"


Mondtuk, hogy mi nem is kezelésre jöttünk, hanem éppen azért, hogy szóljunk a terapeutának az ügyben, hogy ismerősöm nem tud jönni.


Erre az néni megint ezt mondta: "Én sosem szoktam mások elé tolakodni!" Attól kezdve ezt hajtogatta.


Pár perc múlva kijött a kezelő, ismerősöm pedig elmondta neki azt, hogy mi a helyzet, azaz nem tud kezelésre menni. Tehát szó nem volt arról, hogy a néni elé tolakodott volna ismerősöm, már jöttünk is el onnan pár mondat után.


Most leírom, hogy ezt a történetet miért hoztam a tudomásodra.


Elöljáróban kijelentem: Isten látja a lelkemet, hogy nem állt szándékomban a kérdésemmel megbántani senkit és gyűlöletet kelteni sem.


Amikor te gyűlölettel telinek nevezted a kérdésemet, akkor tévedtél (ahogyan a néni is, amikor azt hitte, hogy elé akart ismerősöm tolakodni).


Azt gondolom, hogy a bolygón élő emberiség nagy hányadát jellemzi valamilyen mentális betegség.

Azt sem állítottam, hogy én abszolút egészséges volnék. Nem is ismerek tökéletesen egészséges embert. Ezért nem is gondoltam, hogy a kérdésem bárkit megbánt. Önmagamra ugyanúgy beteg emberként gondolok, mint a többi betegre - aki beteg.


Érted? Eleve olyasmiből indulok ki, hogy az emberek nagy része beteg, de ez az én nézőpontomból nem egy lekezelő hozzáállás, hanem ténykérdés. Példa: egy szemüveges emberre ugyanúgy azt mondom, hogy vannak mentális problémái, mint például egy elhízottra vagy láncdohányosra. Ez nem gyalázkodás. (Ha egy barna hajú emberre azt mondom, hogy barna a haja, akkor az nem sértés, hanem tény. Amennyiben a "barna a hajad" mondatod ő megsértődik, akkor a hiba az ő készülékében van.)


A legtöbb betegséget pszichoszomatikusnak gondolom és a beteg emberekhez való hozzáállásom egyáltalán nem a lenézés, pláne nem a gyűlölet! A betegségek lefolyása, mibenléte érdekel és fenti kérdésemet ez ihlette. Az érdeklődés volt a cél és a tudásvágy kielégítése, tehát egy lehetséges megértés elérése.


Nem helyeztem magamat senki felé. A beteg emberek szerintem segítségre szorulnak, nem lenézésre.


Amennyiben meg tudod érteni a fentebb írtakat, akkor ki tudsz szakadni abból a gondolatmenetből, amihez eddig ragaszkodtál, konkrétan az "ez egy gyűlöletkeltő kérdés" vádjához.


Engem nagyon sértegetni próbáltál és ezért ezeket írtad:

- "elképesztően alacsony intelligencia szinttel rendelkezhetsz"

- "beszűkült a látótered"

- "szellemi fogyatékos"

- "gyűlöletkeltő".


Nem változott meg a véleményem a pedofíliáról, azaz jelenleg is betegségnek tartom azt az állapotot.


Véleményem szerint nem "elképesztően alacsony" az intelligenciaszintem.

Tájékozatlan az lehetek, de te azért neveztél annak, mert betegségnek tartom a pedofíliát. Tájékozódtam és azután is azt láttam, tapasztaltam, hogy elég sokan betegségnek tartják.


Azt is értem, hogy te miért érezted és nevezted gyűlöletkeltőnek a kérdést, valamint engem is.

Leírom: (Magadból indultál ki.)

Benned gyűlölet van. Benned van a gyűlölet.

Kivetítesz.

Másokat hibáztatsz. Neheztelsz.

Betegséged betegség mivoltát tagadod.

Belátásra képtelen állapotban vagy.

Agresszív vagy.


Vannak beteg emberek, akik szeretnének meggyógyulni. Ezen esetekben az első lépés mindig az, hogy az ember belátja azt, hogy beteg. A betegség nem egy örök valami, hanem egy állapot, egy folyamat, azaz megváltoztatható. A beteg ember meg tud gyógyulni, de bele is halhat kórságába.


Úgy észlelem, hogy az #5-ös hozzászólásod írásakor nagyon elragadtak téged az indulataid.


Elhiszem, hogy nagyon nehéz neked kizökkenni eddigi gondolkodásmódodból és belátni bármit, ami más, mint ahogyan eddig járt az agyad.


Eme eszmefuttatás elején a néni esetét azért említettem meg, mert esetleg más példáján keresztül könnyebb észrevenni, hogy milyen az, amikor "megakad a lemez".


Tévedtél a motivációmmal kapcsolatban és tévedtél a rólam írt jellemzésedben is. Nem az a probléma, hogy sértegetni próbáltál, mármint nekem nem az, mert nem igazak a vádjaid. A probléma az, hogy támadásnak vettél valamit, ami nem az, erre pedig támadással reagáltál, az viszont valós támadás volt.

2017. máj. 16. 14:02
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért marha nagy különbség van a homo, meg a pedofília között (az elsők között írta valaki).
2017. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

5,10... Te magad vagy pedofil ugye? És így akarod magad menteni...

Én vagyok az előző is. Azért rohadt nagy a különbség... két meleg ember szabad akaratából van együtt és létesít szexuális kapcsolatot. Nade egy pedofil és egy gyerek? Te komolyan simán kimagyaráznád ennyivel, hogy a gyerek lehet szerelmes a felnőttbe? Dehogy lehet. Egy 12-13 év alatti gyerek nem érez szerelmet, maximum gyerekes szeretetet, szexuális vonzalmat pedig még később, 15-16 éves kora körül. Viszont a pedofil szerelmet, szexet akar a gyerektől. Tehát ez első körben itt egyoldalú.

Másodszor. Ha a gyerek azt is hiszi, hogy ez jó, mert beeteti az aberrált pedofil, és kihasználja, és visszaél azzal, hogy naiv kis buta, később, amikor több esze lesz bizony rá fog jönni, hogy nem volt jó, és ki fog hatni az egész életére, és gyűlölni fogja azt a rohadást, aki tönkretette. Különben ez tudod mekkora teher egy gyereknek? Amikor a lányokkal tesi után az öltözőben beszélgetnek, hogy kinek melyik fiú tetszik, és akkor a molesztált meg arra gondol, hogy hát ő ennél már kicsit tovább jutott. Na és akkor fog neki leesni, hogy ez nem volt normális dolog. Nem is értem, hogy mersz ilyeneket írni...

2017. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!