Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme élni, ti miért éltek?

Mi értelme élni, ti miért éltek?

Figyelt kérdés

Nem találok már semmi örömöt az életben. Ha valami éppen tetszik annak se tudok teljes mértékben örülni, csak javul a helyzet. Tudom, hogy ennél már csak rosszabb lesz, hogy semminek semmi értelme, és hogy úgyis hamarosan meghalok. Nincsenek komoly terveim. Nem akarok se szülni se gyereket nevelni, sőt még dolgozni se. Bár most is dolgozok iskola mellett, és nem vészes azt leszámítva, hogy az első két munkanap után majdnem sírva mentem haza, annyira bénán és lassan teljesítettem a rámbízott feladatokat. Ezen a héten érettségiztem és kb. 5 percig tartott az izgalom a 12 évi "az érettségi egy nagyon fontos és meghatározó dolog" mantra után. Még visszavan a szóbeli de semmi kedvem hozzá. Abban se vagyok biztos, hogy értékelhetően előtudnám ott adni magam. Az írásbelik se lettek a legjobbak, de igaziból nem is tudom, hogy megéri-e miatta bánkódni. Általánosban még jó tanuló voltam. Akkor valahogy kevésbé estek nehezemre a dolgok és még voltak terveim. Bár nem világmegváltóak, hanem olyanok, amiket mára egy csettintéssel sikerül véghez vinnem, mivel a munkának hála van pénzem, aztán csak megveszem amit akarok. Már ha van rá pénzem, mert a diákmeló nyilván nem fizet sokat, plusz az ételt meg minden létfontosságú dolgot magamnak veszek, mivel az anyám az előélete és a házassága miatt depressziós (szerintem valamennyire bolond is, mert olyan, mint akinek 2 személyisége van) és mióta elköltözött az idősebb testvérem, meg apám másik városban dolgozik, rajtam vezeti le a feszültséget és napi szinten terorizál. Olyanokba beleköt, hogy milyen ételekre vagyok allergiás meg hogy hogy nézek ki, mikor erről egyáltalán nem tehetek! Napi szinten lebutázik, van, hogy egy nap többször is. Mindenbe beleköt amit csinálok, van, hogy el is kezd verni. Apám meg ugye nem lakik itthon, ő nem látja ezeket, de nem is érdeklem. Azt se értem, hogy miért küld anyámnak pénzt (persze mert házastársak...) mikor ezer éve utálják egymást. Anyám a szememben egy szánalmas emberi lény, aki szült 5 gyereket, miközben magáról se tud gondoskodni. Nem véletlen utálja őt az összes gyereke. Ha nekem ilyen élősködő életet kéne élnem és ilyen szinten függnék másoktól,már biztos nem élnék. Bár így se akarok. Aztán a másik ami elvette az emberiségbe vetett hitemet az, ahogy bánnak velem. Bárhová mentem, mindig voltak olyan emberek, akik minden ok nélkül utáltak, kibeszéltek és kinevettek. Ez azért fáj, mert én bírtam őket, aztán egyik percről a másikra már áskálódtak ellenem. Mióta az eszemet tudom mindig ez volt. Mindegy mennyire próbálkoztam, soha nem fogadtak be, de már nem is akarok. A legjobb barátnőmet is elvesztettem egy év barátság után. 1 évig minden apróságot megbeszéltünk, vele őszintén tudtam beszélgetni. Azt hittem életünk végéig barátok leszünk, erre a pasija ellenem fordította, és rögtön megkaptam a volt legjobb barátnőmtől, hogy "magamat jobban sajnálom, mint másokat" meg hogy egocentrikus vagyok aki még rossz ember is, de mikor arra kértem, hogy mondjom konkrétumokat, nem mondott egyet se. Mindig ez van, mikor építőkritikát kérek azoktól, akik kinyilvánítják utálatukat, soha nem mondanak semmit, meg mindent tagadnak, de azért a hátam mögött imádnak kibeszélni.

Az egészségi állapotom már évek óta romlik, ráadásul a külsőmmel is úgy vagyok, hogy bármikor tükörbe nézek csak azt ltom, hogy hanyatlok. Nyáron még kétségbeeset erőfeszítéseket tettem pl. a bőröm meg hajam helyrehozásának érdekében, de már feladtam, belefáradtam. 4 éve utálom a testemet is, voltam már anorexiás, most már csak étkezési zavaros vagyok. Bár ennyi kudarccal és ételallergiával nem hiszem, hogy valaha is normális viszonyom lesz a kajával, még az emberek előtt vízivástól is feszengek. Ha keveset eszek félek, ha túl sokat eszek ideges leszek. Nem találom meg az aranyközéputat.

A tanulásról még annyit, hogy idén félévkor megbuktam egy tantárgyból, és az után szinte az összes tanár szánalommal meg sajnálkozva beszélt hozzám. Akkor amúgy is az őrület szélén álltam mert alig tudtam aludni, ezért mindig kávét ittam, hogy egyáltalán nyitva tudjam tartani a szemeimet, és egy ördögi körbe kerültem. Most már sikerült leállni a kávéval és egy fokkal jobban is alszok, azóban az állandó levertség, sikertelenség, értéktelenség, üresség, melankólia és ambivalens életérzés még mindig minden nap átveszi felttem az uralmat. Az utóbbi egy hetet is végigittam, hogy egyáltalán legyen életkedvem átnézni az anyagot és bemenjek érettségire amellett, hogy anyám egész nap butának titulál meg keresztbe tesz. De eléggé megviselt a sok pia, szóval most inkább hanyagolom egy darabig.

Igaz, vannak ismerőseim, akiknek "számítok", de valahogy az egészet hamisnak érzem. Jól meglennének nélkülem, és csak egy teher vagyok nekik. Úgy érzem hogy az egész életem felesleges volt és soha nem leszek boldog. Járok pszichológushoz, ezt neki is elmondtam és nem tudott rá mondani semmit. Mondtam neki, hogy akkor szeretnék meghalni ha vékonyra fogytam, erre csak annyit mondott hogy "akkor még van idő." :'DD

Minden értelmetlen, a legjobb akkor lenne, ha meghalnék, és nem kéne többet szorongnom. Szinte egész nap csak a halálra gondolok. Már öngyilkos és falcolós kényszergondolataim is vannak egy ideje, bár az öngyilkosságot nem tudom, hogy pontosan mikor fogom megtenni. Szerintetek ebben van bárhol is értelem? Ti miért éltek?



2017. máj. 12. 17:50
1 2
 11/18 anonim válasza:
46%
Én azért vagyok még életben mert már túl sok pénzt és erőt fektettek belém ahoz, hogy megöljem magamat.
2017. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 SZKÁJVEB válasza:

Én is voltam pszichológusnál de már nem járok. (érthetetlen szülő miatt) Ha beleesel egy mély gödörbe onnan lehet sose jutsz ki,csak segítséggel vagy még avval sem. Én már gondolkoztam az öngyilkosságon,de belegondolni abba,hogy beleőrülne az a személy aki ismer vagy szoros kapcsolatom van vele,csak létezek és szenvedek önmagamtól és a kisebb hibáimtól. De te ne tedd ezt,állj fel a lábadra és keress olyan személyt aki mosolyt csal az arcodra,legyen ez bárki. Csak hozzon egy kicsi reményt a létezésedbe. Ez a "kis" remény időre,időre megnagyobbodik és betölti az egész életed. De ha ez sem sikerül akkor keress egy másik lehetőséget.

12/L

2017. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Gaara te vagy az?:o
2017. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sokan önsajnálatnak veszik, az olyanokat, amikor valakivel objektíve valami rossz történik, és azt tárgyilagosan elmondja, az egy embertípus aki így gondolkodik.
2017. máj. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia!!Nagyon hasonló az én helyzetem is.20 éves vagyok lány,most érettségizem...az írásbelin épphogy átrugdostak....a szóbeli még hátra van...de semmi életkedvem nincs hozzá....Nekem is voltak étkezési, testképzavar problémáim......És sorolhatnám a hasonló élethelyzeteket és negatív érzéseket....Ha van kedved, nyugodtan írj privátot!
2017. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én például azért is élek, hogy ilyen történeteket olvassak, hogy lássam, hogy így is lehet élni. Persze nem örülök neki, hogy valakivel ez történik, de inspirál. Én is éltem így, egy kicsit még mindig így élek. Azért élek, mert élek és kész, és pont azzal kell megküzdenem, amit "kiszabtak" rám, én ezt vallom. Senki nem maga választja a sorsát, a családját. Ha meg mégis, annak is megvan az oka. Ne akard megfejteni feltétlen. A barátaid, ismerőseid eddig nem jöttek be, pedig TE bírtad őket. Akkor nem benned van a hiba. Én az összes barátom, haverom elvesztettem anno. Csak néhány olyan ember van, akivel megtalálom a közös hangot, de ezeket mind meg kellett ám találni, ami nem volt egyszerű.

Ha ebből felállsz, úgy fel leszel vértezve, hogy a szupererő lófasz ahhoz képest. A fájdalmakat viszont sosem fogod tudni teljesen levetkőzni, csak elfelejted őket egy időre, ha éppen jobb passzban vagy. Viszont olyan tapasztalataid lesznek, amiben az egész élet benne van, minden sava-borsa. Kivételesek az ilyen emberek, akik ennyi minden szart átélnek és ezen mennek keresztül. Ők mennek a sötét, kietlen úton, amíg a többi a kikövezett, kivilágított pályán halad, de mindenki ugyanoda megy a végén!!! remélem, elindulsz valahova, lehet, egyszer ott találod meg az értelmet, ahol sosem akartad keresni!!!! fel a fejjel és hajrá!!!

2017. máj. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Keress örömöt az apróbb dolgokban. Az nekem sokat segít én sem tudom az életem pontos értelmét volt pár hét mikor öngyilkosságon gondolkoztam aztán változtattam. Minden nap nehezen kelek és gondolatstoppot alkalmazok. Azt mindom magamnak, hogy ma valami csodálatos dolgo fog velem történni, még nem tudom, hogy mi az de majd jön. Van hogy ez annyi, hogy ma finomabb volt az ebéd mint a hét többi napján van, hogy egy ismerősömmel beszélek és mesél egy érdekes sztorit meg van, hogy megtanulok vagy rájövök egy új összefüggésre vagy elmegyek sportolni és összejön egy apró dolog jobban mint egy hónapja vagy csak utána többet ehetek este mert ledolgoztam a kalóriákat ilyenek is lehet. Én elkezdtem egy sulit mikor kicsit feljebb másztam a nulláról abban bízok hogy így 2 év múlva a papír miatt több lehetőségem lesz. Plusz közben tanulok képzem magam és suli által is megismerkedem hasonló korú emberekkel, akikkel tudok beszélgetni vagy egy vizsga után ebédepni meginni egy két sört ha épp van rá pénzem. Hasonlókon nem gondolkoztáp?

Nekem az volt a padlóról a mottóm amit papírra vettettem a kézírásommal hogy mindig lássam ha kell hogy "Hiszem hogy mindig van másik út, mindig tehetsz mást mint amit eedig tettél"

Az épetnek úgy átfogóan nem biztos hogy van ertelme az ongyilkossag tarsadalmilag nem elfogadott nem tudod mennyi idod van hatra szuleteskor elindult egy homok ora de azt hogy 30/50/70/100 evig elegendo homokszem van e benne azt nem tudja senki. Probald tartalommal kitolteni ami adatott hiszen "életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik." Az biztos hogy valami nem jó valamin változtatnid kell ezt nem konnyu vegiggondolni hogy pontosan min es hogyan lehet hogy ehhez honapok kellenek de hiszem hogy neked is sikerulhet (nekem fel ev volt) Ha szeretnel barmirol beszelni kerdezni irj nyugodtan privatban is. F/23

2017. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nagy élvezet olvasni amint az emberiség mázlistább része milyen könnyelműen rávágja minden problémákkal küszködő egyénre, hogy sajnáltatja magát. Közben meg nulla empátia, beleérző képesség nincs egyikben sem, olvasnak de érzelmeket nem vált ki belőlük egy ilyen írás, pusztán a szavakat látják, és mint egy érzéketlen (egyébként simán lehetnek pszichopaták, hiszen az emberiség úgy 20-30 % nem diagnosztizált pszichopata) robot, rávágják a saját érzéketlen ítélőképességükkel, hogy önsajnálat. Holott olyan mértékben érzéketlen, érzelem mentes személyek ezek, hogy még az érzelmi problémát sem tudják felfogni, fogalmuk sincs miről alkotnak véleményt, hiszen hasonló érzelmeket sosem éreztem, hasonló érzelmi problémákkal sosem küszködtek. Ez körülbelül annyi tesz mint amikor a laikusok véleményt alkotnak csillagászat területén, fingjuk nincs miről beszélnek, de védik az igazukat.


A lánynak pedig: teljesen együttérzek veled, én is átmentem hasonlón. Tudom, hogy sok embernek szüksége van arra, hogy valakit bántson, ha pedig az a valaki még ráadásul érzékeny is, annál nagyobb előszeretettel bántják. Sajnos az emberek egy nagy része pszichopata, kárörvendő és galád. És így kell hozzáállni az élethez, hogy te is ilyen leszel. Amióta így állok hozzá az emberekhez, hasonló mértékben kegyetlenül, gyökeresen megváltozott az életem. Olyan szintű lelki erőt adott, hogy már senki nem mer velem packázni. Olyan mértékű hidegséget, érzéketlenséget tudok sugározni, hogy rendesen félnek tőlem. Legbelül nyilván nem ilyennek indultam életem első felében, de nálam önvédelemi reakció gyanánt ez alakult ki. Aminek kiváltképp örülök! Ne legyen büntudatod sosem amiért rosszat teszel másoknak, hiszen másoknak sincs. Csak az emberiség úgy 2-3 % százaléka fejlődött érzelmileg olyan szintre, hogy képes legyen érezni, együttérezni, szeretni, sajnálni stb...de őket úgyis megismered majd távolról. A többiekkel csak úgy ahogy írtam. Sok sikert!

2017. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!