Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sok szorongásból ami már...

A sok szorongásból ami már testi tüneteket is okoz, törvényszerűen pánikroham alakul ki idővel?

Figyelt kérdés
Mert sok olyant olvastam már hogy először csak ilyen kisebb tünetei voltak az illetőnek, ilyen kis gyengébb tünetek amiket a sok stressz, szorongás okozott, majd egy nap jött az első pánikroham. Szóval a tüneteket a fejben és a mellkasban vegyem úgy hogy garantáltan pánikrohamom lesz egy nap?
2017. máj. 22. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Sőt, van, akinél fordítva működik. Először pánikbeteg, és a két roham közt jól van, aztán lesz generalizált szorongása, tehát nincsenek többé rohamai, "cserébe" folyamatosan szorong.

Ami segít ilyenkor: nyugtató gyógynövény teák - macskagyökér, orbáncfű, citromfű, ilyesmi.

Ami NEM segít, csak látszólag, pillanatnyilag, de valójában hosszútávon egyre rosszabb lesz tőle: alkohol, cigi, benzodiazepin nyugtatók (pl. xanax, rivotril).

2017. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, inkább fordítva.
2017. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én mindig is borzasztóan szorongtam, mégsem lettem pánikbeteg, helyette ocd-s vagyok...

(Bár úgy emlékszem, pánikrohamom már volt, de egy roham még nem jelent semmit, egészséges embernél is előfordulhat egyszer-kétszer az élete során.)

2017. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#1 Inkább a neurózis kezelése segít nem a kutyagyökér, cickányfark tea.
2017. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!