Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta üresség érzet,...

Évek óta üresség érzet, deppresszió, bipoláris zavar. Van-e kilábalás a helyzetből? (Tanácsokat szeretnék kérni)

Figyelt kérdés
Röviden tömören, az idei 6 hónapból 2 és fél hónapot pszichiátrián töltöttem először másfél majd 1 hónapot. Aktuálisan pénteken engedtek ki. Állapotom semmit se javult. Folyamatos szorongás, üresség érzet, öngyilkos gondolatok, dühkitörések. Arisppa-t frontint és altatót szedek jelenleg. Bárki akinek van bármilyen használható ötlete, hogy mivel lehetne ebből a helyzetből kilábalni azt szívesen várom. ( Kérem az olyan kommentelőket, akik csak azt írnák, hogy te beteg állat vagy hasonló azokat mellőzzük)
2017. jún. 25. 09:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Illetve tudni kell azt is, hogy ő annak idején 5 ezer ft-al hagyott ott minket. Egy nő miatt akinek volt 2 fia. Őket pénzelte minket a nővéremmel úgymond le..rt. Magzatkorba nem tudom volt-e bántalmazás.
2017. jún. 25. 10:05
 12/21 A kérdező kommentje:
sexuális nem volt.
2017. jún. 25. 10:06
 13/21 A kérdező kommentje:
2012 óta küzdök különféle betegségekkel már skizofréniától kezdve mindent rámhúztak...és komolyan nem tudom hogyan lábalhatnék ki ebből az egész helyzetből. Csak egyre mélyebbre csúszok. Néha mintha nem is önmagam lennék.
2017. jún. 25. 10:06
 14/21 anonim ***** válasza:

Mondtam.

Hagyd a pszichiátriát, ha nem vált be!

Pszichológushoz jártál?

2017. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A szülésnél volt komplikáció?
2017. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Még 2012-ben. Sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetbe, hogy megtehessem, hogy ismét járjak.
2017. jún. 25. 10:10
 17/21 anonim ***** válasza:
De hiszen az állami rendelőben ingyenes.
2017. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Először is semmiképpen ne add fel! Lehet, hogy még nem hatnak rendesen a gyógyszerek, és több idő kell nekik. Az is lehet, hogy neked ezek nem jók, és váltani kell. Sok embernél csak 3., 4. nekifutásra találják el. Tudom, hogy ez így kísérletezésnek hangzik, de kérd, hogy próbáljanak mást is ki. Keress egy jó pszichológust is, akivel megbeszélheted a gyerekkori traumákat! Ezenkívül kezdj el sportolni valamit, még ha csak sétálgatás is az. Sokat segíthet egy kutya/macska akiről gondoskodni kell. Találj magadnak valami kreatív hobbit, olvass, rajzolj, tanulj hangszeren játszani, vagy nyelveket!A feszültséget jól le lehet vezetni megerőltető sporttal. Futás, bicajozás, stb, de jó a favágás, vagy az ásás is. Egy kedves barátom is hasonló állapotban volt, mint te, de ezekkel a módszerekkel, gyógyszerek nélkül élhetővé hozta fel magát.
2017. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A sport sokat tud segíteni. Kezdetnek elkezdhetnél kocogni/futni. Reggel illetve délután félóra. Ha kell 10 percenként 1 perc pihenővel. 10-15 percig minden baja van az embernek, na de utána! Egy próbát megér. Aztán a futást lehet kombinálni egy kis kardióval. Pl aerobic. Rajtam sokat javított. Idővel jelentkezhetnél valami kiránduló csoporthoz, iszonyatosan helyre tudja rakni az agyat, ha a természetet járva fárasztod ki magad ...és ott van a másik: a társaság gyógyító ereje. Szóval sok sikert! Rögös lesz az út, de a kitartásnak meg lesz az eredménye. Fiatal vagy és nem akarsz te még lemondani magadról...
2017. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Bár én egészséges vagyok de sokszor érzem hogy csúszok lejjebb. Aztán egyszer csak jobb lesz.

az élet már csak ilyen higgyétek el nem biztos hogy csak a betegségetek tehet róla..!! A depi elmúlik előbb-utóbb..magától. Sajnos a mai rohanó, gyökértelen, egoista világ boldogtalan embereket termel ki, még csak traumát sem kell átélni hozzá:(( Sajnálom, Kérdező, tényleg elég meredek dolgokat éltél át. Sokan vagyunk még így ezzel, nem vagy egyedül!!:) Keress egy jó kis közösséget: futókört, egy rendszeres tánctanfolyamot..ahol emberek közt lehetsz fontos az érintés stb..érezd hogy tartozol valahová!! Nekem bevált ez is nem 100%-ban de sokat segít, már ha egy könyvtárba mész el az is valami:)! Ráadásul egy jó könyv segít kikapcsolni és elterelni a figyelmet a mindennapi életről..

2017. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!