Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki a Frontintól (Xanax,...

Van, aki a Frontintól (Xanax, stb. ) vagy bármelyik antidepitől meggyógyult?

Figyelt kérdés
Az orvosok olyan nyugodtan irkálják föl az elmegyogyókat, mintha tictac vagy c vitamin lenne. Közben a hosszú távú felhasználóktól hallja az ember a horrortörténeteket: leszokni nem bírnak, becsavarodnak tőle, rosszabb lesz mint előtte volt, stb... durvább, mint a pia- vagy a drogfüggőség.

2017. jún. 26. 13:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
40%

meggyógyulni senki se fog ezektől, a gyógyszer egy adott lelki probléma tüneti kezelése (jó esetben, de legtöbbször még ez se).

hogy miért írogatják bőszen:? mert hatalmas lóvé. ennyi.

ű

a hozzászokás meg vegyes. pár naptól nem lesz semmi, de nyilván dosis-függő is, mondjuk Xanax napi 3 mg már egy fél év alatt kialakít függőséget általában. Rivotril is, de így látatlanba semmi pontosat nem lehet mondani.

2017. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Sok embert ismerek, aki szedi, de egyik sem gyógyult meg tőle. Ha nincs megoldva az eredeti probléma, akkor a gyógyszerek csak konzerválják azokat. Én még betegebb lettem a gyógyszerektől, függőség alakult ki. 8 hónapja nem vettem be semmit, de még csak most kezdek jobban lenni. Pszichomókust látni sem akarok többet az életben!
2017. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ér a terápia ha valakinek endogén depressziója van vagy TS szindrómához társult kényszerei vannak..
2017. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
na várj, azért ne mossuk egybe a pszichomókusokat a sarlatánokkal. hatalmas a tudásbeli különbség pszichiáter és klinikai szakpszichológus között, persze ez utóbbi nem is akar megtömni olyan szerekkel, amiket éppen szponzorálnak neki.
2017. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

10

az h ilyen nincs. csak ezért hihetetlen. nem is a Zoloft, de a Rivotril bizony ennyi idő alatt azért eléggé kialakít egy függőség, az nem olyan, amit csak úgy leteszel sajnos.

2017. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%

A legtöbb esetben nincs semmiféle eredeti (lelki) probléma, hagyjuk a sódert.

Ennek is szervi oka van, mint az összes betegségnek, ennek következtében a (jól megválasztott és helyesen szedett) gyógyszer hat is rá. Én szertralint szedtem és szedek (mint a Zoloft). Az a tapasztalatom, hogy kiválóan hatott, de leállás után kb annyi ideig ment nélküle, mint ameddig szedtem előtte. Most megint szedem és tökéletes. Semmiféle káros mellékhatását nem tapasztaltam. (Az elején persze kellett melléje nyugtató is).

Szedni kell, ez van. Egy vérnyomáscsökkentőt sem lehet abbahagyni és nem a gonosz gyógyszerlobbi miatt. A gyógyszerellenesekre na hallgass, ők sosem szedtek ilyesmit, csak osztják az észt, majd ha a falat kaparják ők is beveszik.

2017. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%
Én Velaxint szedtem két évig, napi 4 szemet. Ez mellé kaptam valamilyen nyugtatót is, de azt nem vettem be egyszer sem, ezt meg is mondtam az orvosnak is, hogy nem fogom. Függő lettem, de meggyógyultam, mert akartam. A leszokás kicsit nehéz volt, de sikerült, mert ezt is akartam.
2017. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Frontint, xanaxot felejtsd el. Hulladék. Az antidepresszáns más téma...
2017. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

16

ja hogyne ... én pl szakemberként állítom h kifejezetten meglepődnék ha találkoznék olyan emberrel, akinek a szertalin hatott volna :) de hát mint eseted is jól mutatja, a placebo-effectus csodákra képes, ez tény.

+ ahogy a legtöbb SSRI, ez is ugyanúgy impotenciát okoz a legtöbb esetben, ahogyan elhízást is, szóval ... ha nálad nem, akkor gratulálok, kivételes eset vagy.


18

nana, azért ezzel óvatosan. sok olyan esetet ismertem, amikor bizony semmi se hatott, se antidep, se egyebek (carbamazep, valproátsav, litium, stb stb), ellenben egy jól eltalált, általában átlag embernek nagyon nagy dózisnak számító alprazolam pl (Xanax stb) bizony nagyon helyre tette az illetőt. de olvass utána, megvan ám ennek a tudományos oka, az a helyzet, h az alprazolam pont olyan vegyület, ami eszméletlen "csodákra" képes, és ráadásul még a hatásmechanizmus is ismert, nem úgy , mint egy SSRI-nak, ahol leginkább csak feltételezések vannak.


Gyógyszerlobby pedig van, sajnos nagyon durván van, és nyugodj meg, aki írogatja neked, megkapja a maga %-át, sőt majd aszerint fogja cserélgetni akár a diagnózisaidat is, hogy éppen melyik gyógyszert kell neki nyomatnia ezerrel éppen aktuálisan. Undorító egy rendszer, pedig egyszer már X éve legalább a gyógyszerlátogatókat/gyógyszertukmálókat betiltották, de most megint működnek ... (na persze ettől még a háttérben ugyanúgy mentek és mennek a dolgok).

2017. júl. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm szagember úr. Sok pácienssel akkor nem találkozhatott. A szertralin sokaknál hat. A nyugtatótól viszont nem lehet meggyógyulni. Azt a hülyeséget is hagyjuk, hogy a gyógyszertől lehet elhízni. Én eddig úgy tudtam, hogy a kajától.
2017. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!