Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki a Frontintól (Xanax,...

Van, aki a Frontintól (Xanax, stb. ) vagy bármelyik antidepitől meggyógyult?

Figyelt kérdés
Az orvosok olyan nyugodtan irkálják föl az elmegyogyókat, mintha tictac vagy c vitamin lenne. Közben a hosszú távú felhasználóktól hallja az ember a horrortörténeteket: leszokni nem bírnak, becsavarodnak tőle, rosszabb lesz mint előtte volt, stb... durvább, mint a pia- vagy a drogfüggőség.

2017. jún. 26. 13:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

a lényeget hagytad ki: írtam, hogy tökéletes a placebó hatása, ez elvitathatatlan.

ha jól értem, akkor te viszont nem szakemberként tudod, hogy mi jó és mi nem jó. aha, logikus. olvass kicsit utána a dolgoknak, akkor is megérted, ha nem vagy jártas a gyógyszerészetben.

2017. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Placebohatás a fenéket. Placebo mellékhatások az első hetekben (nem, nem olvastam el, hogy miknek "kell" jönniük, mégis jöttek), felerősített szorongás (persze szerinted ez is placebo), aztán placebohatások (vagyis javulás) néhány hét-hónap alatt. Nem érdekel az (ál)tudásod, a gyakorlat mindig hitelesebb, mint az elmélet. Te nem szedted, csak olvastál róla, én használtam. Egy antidepresszáns pont nem az a szer, ami csak és kizárólag placebo hatást fejt ki, ezt neked kéne legjobban tudnod, szagértő úr.
2017. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
41%
Segít ,és le lehet szokni. Én is szedtem leálltam vele. Sőt pontosítok rá se szoktam ,nem olyan a testem. Még van is itthon. Ha valami nagy gondom van 1-2 havonta egyszer dobok be. Rivotrilt amúgy :-) !
2017. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Aurorix antidepit szedtem. Több mint egy évig mellette frontin 0,25 ös azt is felezve napi hármat. Kevesebb dózist szedtem mint amit felírtak. De a rendszeresség fontos. Ennek már tíz éve. Azóta semmi bajom
2017. szept. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#23

akkor ritka szerencsés vagy. tudod én meg sok olyat ismertem, akik bizony megszenvedtek alaposan már csak a kísérletezéssel is h abba hagyják, aztán végül fel is adták. nem ment. úgyhogy nem ilyen egyszerű kérdés ez sajnos ... akár az alprazolam akár a clonazepam elég addiktív hatóanyag.

2017. szept. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
19-es válaszolótól kérdezném, hogy milyen szakember vagy? Pszichológus, vagy netán pszichiáter? Esetleg mentálhigiénés? Ha ezek közül valamelyik akkor igen csak félretanítottak téged.
2017. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

szóval félretanítottak. a szokásos jelenség. ugye a foci és a pszichológia, amihez mindenki jobban ért.

én viszont azért pár tucat, talán 100 feletti esettel nyugodtan állítom h egy alprazolam-megvonás bizony tud olyan erős lenni, mint egy ópiát-megvonás. és nem, nem tanultam speciel ezt így egyáltalán, ez színtiszta tapasztalat. (a clonazepam még sokkal rosszabb ilyen szempontból, erősebben kötődik a plazmához)

persze nem arról van szó h szedte vki fél évig és aztán elhagyja. na nem. itt masszív függőkről, azaz akik 10-15-20 éve napi 10 mg-okban szedik, és bizony legtöbbször a teljes képtelenség a leállás.


szted mit is tanítottak rosszul? háthas tanulok még vmit, oszd meg velem ...

2017. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom mirol megy a vita de latom hogy probalnak valaki olyat beoltani, aki ert hozza. Igen, ert hozza. Ezt sajat tapasztalatbol emlitem meg. Ugyanakkor en azt mondom, az egesz benzodiazepinskalat nem kell elitelni! Igen is lehet veluk elni, de az valoban nem normalis, hogy valaki 10 mg-ot szedjen!!! Az meg is erdemli, mar bocsanat! Az ember vagy tud szamolni a felezesi idovel (alprazolamra gondolok..) es persze a toleranciaval, vagy nem tud... ha nem tud, meg kell ra tanitani, mielott keso lesz!! A felezes (most durvan kerekitek szamologep hianyaban) 24 orankent ketszer tortenik meg, tehat masnap ugyanakkor mar 1/4 annyi van csak a vereben. Ha erre a szokasos adagjat benyomja, arra is kialakul a tolerancia, es akkor mar "nem eleg" az adag. Konyorgom, szamoljunk mar, csak egy osztas neggyel minden nap, es lehet jol elni!! Komolyan, hogy nem mondja el senki a fuggoknek ezt?? Mert en sem vagyok hu de szakember! 17 evemet se toltottem meg, es mar 2 eve aktiv alprazolam-hasznalo vagyok. Ki magyarazta el ezt akkor nekem? Senki!!! Utananeztem, mikor az adagom nem ohajtott hatni... en legalabb tettem valamit, azota 1x nem kellett emelni...csak mondom...meghatarozott skalan van az adag tartva; amin belul matematikazok. Es nem lehetetlen, mindenki kepes ra, de senkit nem tanitanak meg ra!! Az emberek itt privatban kerdezik, hogy miert nem hat amit a doki felirt... hogy rosszul csinalt e valamit? Hat nem!!! Az orvis tette rosszul, hogy el nem mondta, sot, elhallgatta!! Nem szakember, lekopnem az ilyet, aki szandekosan elhallgat valamit!!! Szakember az, aki tajekozott, tapasztalt, es hajlando oszinten beszelni! Szerintetek nekem tetszik, hogy a vilag eliteli a fuggoket?? Baromira nem! Ezek sztereotipiak, nem ervek.. kozben szidja a fuggoket, de a hatterben o is tolja magaba...ez emberek, pedig kepmutatas felsofokon. Itt az emberiseget tapsolhatnam meg ugy ahogy van, de nem az o hibajuk. Annak a hibaja, aki nem rendeli el, hogy tanitsak ezt meg..
2017. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!