Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns, szedni, vagy...

Antidepresszáns, szedni, vagy nem szedni?

Figyelt kérdés
36 éves nő vagyok, pont 1 éve szakítottunk a párommal sok idő után, azóta nem találom a helyem. Nyilván szeretnék egy társat, de nem találom a megfelelőt. Azóta nagyon keveset alszok, elmentem alvásterapautához, aki szerint depressziós vagyok (fehér alapon színes pacákról kellett megmondanom, hogy mi jut róluk eszembe). Valóban kevés jó dolog történik velem, többször rossz a kedvem, mint jó, de azért annyira talán nem vészes a helyzet. Ha megtalálnám a megfelelő társat, akkor ez el is múlna. Lényeg, hogy valami enyhe antidepresszást akar velem szedetni. Én félek tőle, a mellékhatások, rászokás stb. miatt. Van valakinek tapasztalata, mi lenne jobb? Szedni, vagy nem?
2017. júl. 1. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress inkább társat.:)
2017. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok.. De nem találom akit keresek..
2017. júl. 1. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Társkeresôzz, járj ki szórakozni egy picit. Keress barátokat, lègy nyitottabb a világra.
2017. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi de nem ez volt a kérdésem. Amúgy ezek csinálom..
2017. júl. 1. 11:43
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

NEM szedni!! A bogyó nem old meg semmit, csak kémiailag tesz jobb kedvűvé. A mellékhatások, és az elvonása pedig százszor rosszabb, mint egy kis szomorúság, ami teljesen normális, és egészséges emberi dolog. Ha találsz társat, semmi bajod sem lesz. Erre törekedjél, ne szedjél semmit!

A pszichiáterek már mindenre nyugtatót, és antidepit adnak, amire a régiek azt mondták, hogy érzés, érzelem.

Szerintem érzelemre nem kéne drogokat szedni.

Üdv! Egy gyógyult súlyos nyugtató és antidepresszáns függő

2017. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kemény leszokni az Antidepresszánsról, évek óta próbálom, talán majd most. 10 éve szedem a paroxetint, nem egy gyenge cucc. De lehet ettől lettem jobban. Nem tudnám megmondani. Viszont az biztos elkezdeni könnyebb mint abbahagyni.
2017. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Erre nem antidepi való.
2017. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én sem akarom szedni, ez a pszichológus nő egyből ezt vágta rá, mikor elmondtam neki a gondjaimat, mert szerinte sokkal jobb, mint hetente kétszer terápiára járni, az ugyanis drága. Ha ezt szedném, akkor pedig csak 2 hetente kéne hozzá elmennem.. Olyan, mintha be akarná magát biztosítani, hogy hozzá járjak, ugyanis azt olvastam, nem lehet ezeket a szereket csak úgy hirtelen abbahagyni. Szóval egyre ellenszenvesebb ez a nő nekem..
2017. júl. 1. 20:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Protokollt követ, az Antidepresszáns nem jó, de a Depresszió sem, én mindenkinek azt ajánlom ha lehet kerülje el a gyógyszeres kezelést, viszont ha elkerülhető akkor ne érdemes elkerülni. Jó pszichológust nehéz találni, van amelyik betegebb mint maga a páciens, de vannak jók is. Ha nem szimpi azonnal válts. Sokszor egyedül nehéz meglátni a valódi gondokat, a problémák forrását, egy külső személy arra jó lehet hogy másik szemszögből is megvilágítsa a dolgokat.
2017. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*viszont ha nem elkerülhető akkor ne érdemes elkerülni.
2017. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!