Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkori zaklatas. Nem...

Gyerekkori zaklatas. Nem tudok kozel kerulni senkihez. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rengeteg traumat eltem meg gyerekkoromba. Ami a leginkabb kihat a kapcsolataimra az a gyerekkori molesztalas.

Van most egy parom, 1 eve. O nagyon turelmes, megis felek hogy nem ert meg igazan es emiatt elveszithetem.

Nem tudja megerteni szerintem hogy ennyi ido utan is miert nem hagyom hogy ha szeretkezunk hozzam erjen, hogy miert takargatom magam, mert nem tudom elvezni a szexet stb..

Probalok nyitottabb lenni tenyleg, de nem megy. Felek hogy attol fuggetlenul hogy egy ket dolgot elmeseltem neki, azt gongondolja hogy vele van a gond. Nem csak a szex, de az eletembe is nehezen engedem be. Nem hagyom hogy megismerjen igazan. Mindig keri hogy legyek onmagam, hogy mitol felek?

O a mindenem, megis falakat huzok magam kore amiket o sem tud ledonteni igazan.

Mit tegyek?



2017. júl. 4. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy csoport, pont az olyanoknak mint mi: a neve beszélj róla! Nézz fel oda, a többiek segíthetnek.


[link]

2017. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Keress fel egy pszichológust.


Ezt nem fogod tudni egyedül megoldani, és nem lesz elég hozzá egy-két GYK válasz sem.


(ha jártál korábban szakemberhez, akkor itt az ideje újra, vagy keresni egy másikat. Ez egy olyan dolog, hogy nem feltétlen rossz mostani sem, de van akinek az egyikféle megközelítés segít, másnak a másik)

2017. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom felkeresem az oldalt!


Nem jartam eddig, nem tudom hogy birnek-e ezekrol szemelyesen beszelni. Azt hiszem muszaly lesz. Koszonom.

2017. júl. 4. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldontened, hogy szeretnel e benne bizni. Igazabol magadban kene eloszor bizni, es akkor tudni fogsz majd benne is, es le fogod tudni bontani magad korul a falakat. Eloszor nehez lesz, de ha elszant vagy sikerulni fog :)

Ha ugy erzed, hogy tamogatna, akkor egy hatarozott dontessel mondj el neki mindent... Milyen traumak ertek, stb. Minden apro reszletet.

Meg a masik dolog amit a helyedben tennek, felkeresnek egy pszichologust, es feldolgoznam a tortenteket a sajat boldogsagom erdekeben. Eloszor sokkal rosszabb lesz, amikor feltepitek a sebeket. De utana ha feldolgozod a dolgokat minden a helyere fog kerulni. Csak ne legyel turelmetlen magaddal, es kerd meg a parodat h o se legyen az. 1-2 alkalomtol ne varj sokat! Lehet honapok kellenek majd h legyen latszata!

Szurkolok neked/nektek, hogy sikeruljon feldolgozni, es tul eljetek egyutt ezt a kemeny idoszakot! :)

2017. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Éppen ezért ajánlottam az oldalt, mert tudom milyen kegyetlenül nehéz beszélni róla. Az internet arctalansága mögé bújva sem könnyű, de könnyebb, főleg ha tudod hogy sorstársak között vagy. A gyógyulás első lépése a hallgatás megtörése. Után, H képes vagy kimondani hogy molesztáltak, jöhet a pszichológus- és hidd el, sokat segíthet egy szakember.


Sok bátorságot kívánok neked sorstársam: De hidd el, egyedül, némán gyötrődni sokkal rosszabb mint beszélni- még ha csak egy csapat idegennek is. Én tudom, több mint húsz évig hallgattam...

2017. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bizzom benne azt hiszem az eggyik gond az hogy egesz eletembe egyedul kuzdottem meg a problemaimmal, es azt erzem hogy nem az O dolga hogy helyre razzon. Hogy eggyaltalan nem varhanam el hogy megertsen, hogy fokozatossan probaljon kozeledni ha talalhana olyan lanyt is akivel nincsenek ilyen gondok. Nem kerhetem arra hogy "megmentsen", nem csak Ot, senkitsem. Mindenkinek van eleg gondja, nem zudithatom masra az ennyimet is.


Sajnalom hogy hasonlot eltel at te is.. En most 25 vagyok, azt hiszem 20 eve halgatok enis, vagyis ha onnantol szamolom amikortol kezdodott.

Raneztem az oldalra, furcsa es "jo" is latni hogy nem vagyok ezzel egyedul. Koszonom

2017. júl. 4. 19:50
 7/8 anonim válasza:

"az eggyik gond az hogy egesz eletembe egyedul kuzdottem meg a problemaimmal"


Pont ezért kellene szakszerű segítséget keresned. 20 év alatt nem sikerült egyedül megoldanod.


Most van egy párod, aki szeret, és a sajt életed is 20 éve romokban. Szerintem érte és magadért is el kellene menned keresni valakit, az, hogy a neten olvasol sorstársakat, az, hogy a neten kapsz tippeket messze nem ugyanaz, mint amikor szakszerű segítséget kapsz.


Sosem tudhatja senki, hogy a legjobb szándék mellett is, a legártatlanabb mondata (még ha ő is átélte) mikor sül el rosszul :(

2017. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, felkeresek egy szakembert, igy legalabb bizzom benne hogy valamennyire megtudom kimelni az egesztol a paromat, meg ha nem is teljesen ugye. Remelem segiteni fog.
2017. júl. 4. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!