Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álljak le?

Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés

Tiszta életet akarok, alkohol és cigi na meg energiaital nélkül.

Hogyan kezdjem?

Egyedül akarom, nem kell segítség, csak tanács


2017. júl. 5. 14:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha ez számít 21 vagyok.

*Szerintem most még könnyebb, mert nem vagyok fizikai függőségben (kivéve a cigit), noha klinikailag függő vagyok

2017. júl. 5. 14:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Először találnod kell egy okot, hogy miért akarod lerakni. Egészség? Megmaradt pénz, amin mást lehet venni?

Aztán fogod, lerakod, és nem nyúlsz hozzá többet. A többi már csak az akaraterődön múlik. Nem könnyű, de sokan megcsinálták már előtted. Én a nyugtatókat tettem le így egy erős függőség közepén. Keményebb volt, mint a cigi, vagy az energaiaital, elhiheted. Lehet, hogy lesznek elvonási tüneteid mindhárom élvezetei cikk elhagyása miatt, de ezt ki kell bírni, el fog múlni. Engedd meg, hogy leírjam a legjobb motivációs szöveget, amit valaha is hallottam!

A legkeményebb katonák kapják a legnehezebb feladatokat. Te kemény vagy? Igen? Akkor bizonyítsd be!

2017. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Még annyi, hogy sokat segíthet, ha átmenetileg találsz magadnak egy egészséges függőséget. Pl kocsma helyett úszni, vagy bicajozni jársz, gépezés helyett beleveted magad egy idegen nyelv megtanulásába. És hasonló hasznos dolgok.
2017. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nem vagyok fizikai függőségben (kivéve a cigit)" - valószínűleg nem vagy a helyzet magaslatán az állapotod felmérése tekintetében (ahogy a legtöbb függő nem az). Ott kezdődik, hogy a cigaretta nem okoz fizikai függést.

Szóval lehet persze egyedül próbálkozni, sőt, még a szükséges ismeretek híján is, de megfelelő segítséggel könnyebb.

2017. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A cigaretta nem okoz fizikai függést??? Hát ha pl. axiómaként rögzíted, akkor valóban nem. A probléma ott kezdődik, hogy az axiómáknak illeszkedniük kell az emberi gondolkodás/létszemlélet fundamentális elemeire. Pl. a mehgatározottsági axióma a halmazelméletben eléggé koherens azzal, hogy mikor tekint egy háziasszony két bevásárlókosarat egyenlőnek, vagy a testaxiómák azzal, hogy az anatómiailag modern ember hogyan számol absztrakt módon. Amúgy sport/tanulás segíthet, valamint az, hogy ha egyre könnyebb drogokra szoksz át. Enyhén pszichoaktív növények, amik segíthetnek, és könnyebb drogok: macskamenta, citromfű, valeriana, kanna, stb... Sok sikert! :-)
2017. júl. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!