Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le a vagdosá...

Hogyan szokhatnék le a vagdosásról?

Figyelt kérdés

17/F

Idén év elején kezdtem el, először kaparni a hátam, majd egy életlen késsel vagdosni az alkaromat, aztán a felkaromat és a combomat. Mostanában körömcsipesszel csipkedtem véresre az ujjaimat és a kés helyett elkezdtem borotvapengével csinálni a karomon, hasamon.

Ezzel annyi a baj, hogy jövőre nagykorú leszek, ráadásul fiú vagyok és borzasztóan ciki ez a "függőségem", de soha nem találok megfelelő indokot az abbahagyására, mert sokszor érzem azt, hogy muszáj vagyok valahogyan "megbüntetni" magamat.


A vicc az, hogy összesen ennyi idő alatt ötször kérdeztek rá a dologra, ebből 3-an is csak amiatt, mert az ujjaim tiszta sebhelyesek voltak, amúgy az alkaromon senkit nem érdekel.

Igazából ez is egy indok, mert ha ennyire nem vagyok fontos senkinek, hogy megkérdezze miért csinálom, akkor nem tökmindegy?


2017. aug. 4. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

pszichiater. nem gyk, nem osztalytarsak, nem haverok, pszichiater kell neked.


privat velemenyem az, hogy jodolgodban meg unalmadban mar nem tudod mit talalj ki, hogy veled foglalkozzanak. nem fizikai munka sokat segitene rajtad, nem lenne idod ilyen baromsagokra, ha este ugy dolnel be az agyba mint akit agyonvertek.

2017. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
*nemi fizikai munka, na
2017. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez csak feltűnési viszketegség az alapján amit a végén írtál. Ha valami problémád van inkább beszélj róla valakivel, de ne ilyen hülye módon próbáld meg felhívni magadra a figyelmet.
2017. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj pszichiáterhez, pszichológushoz. Nem tudom hogy milyen életed volt/van, de erősen figyelem és szeretethiányos vagy. Hogy ezt kompenzáld, és felhívd magadra a figyelmed vágdosod magad. Tévedés, hogy a munka segítene ezen. Nem unalomból vágják magukat az emberek, hanem azért mert pszichés problémáik vannak. Attól, hogy hullafáradt még ugyanúgy vágná magát. Megértem a helyzeted, egy ideje én is vágtam magam. Mondjuk én emellé betegesen vonzódtam a tűzhöz, néha bogarakat égettem el...hát idáig ne juss. Egyébként kérj segítséget, a legtöbb iskolában van iskolapszichológus, illetve ha családi problémád van akkor van egy gyermekvédelmis személy is. Nálam mind három iskolában volt, ahol tanultam. Gondolom nálatok is van. A leszokást majd a pszichológus/pszichiáter segíti. Maga a vágdosás csak egy "tünet", mindig áll mögötte egy komolyabb ok, amelyet orvosolni kell. Hatalmas tévhit, hogy a kamaszok csak "divatból" csinálnak ilyet. Sok gyereket ismertem aki ilyesmiket csinált, és mindegyiknek megvolt rá a maga oka, és problémája. (A pszichés betegségek nagy része gyerekeknél/kamaszoknál is előfordul, erről sajnos kevesen tudnak)

Most speciel nyáriszünet van, de ha sürgős a dolog akkor a háziorvoson keresztül kérj beutalót pszichiátriára. Azt nem mondom, hogy kellemes hely lesz, de legalább segíteni fognak.

Sok szerencsét.

2017. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Neked inkább egy jó kis domina barátnő kell, aki majd jól megbüntet :)
2017. aug. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Írj rám ha gondolod, nagyon átérzem min mész át. 16/f
2017. aug. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egy fel eve szoktam le, nekem is irhatsz ha szeretnel beszelgetni:/
2017. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a gond , hogy senki nincs azzal megelégedve ami van neki , mindig többet akar . Ha pedig nem kapja meg , vagdossa magát mert önsajnálatból a legkönyebb "lelki társakra" találni .
2017. aug. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!