Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek a napi szinten...

Mihez kezdjek a napi szinten rám törő öngyilkos gondolatokkal?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 10 évben rengeteg kudarc ért az élet majdnem minden területén (tanulás, karrier, párkapcsolat). Nem fogok panaszkodni, jó részét magamnak köszönhetem, de ezen már nem tudok változtatni. Mostanában egyre csak erősödik bennem az öngyilkosság gondolata. Minden nap elgondolkozok rajta, hogy hogyan csinálnám, ha megtenném. Egyfajta mentsvárként van jelen bennem. Úgy érzem, hogy nem vagyok erre a világra való, nincs jövőm. Mondhatnám úgy is, hogy nem nekem való az élet. Azt hittem, hogy a sportolás majd segít, de mostanra már az sem okoz élvezetet, inkább tehernek élem meg így hanyagolni kezdtem az utóbbi hetekben. Három dolog van, ami erősen visszatart: a szüleim, az öcsém és a nagymamám. Annyi sok rosszat okoztam már nekik, hogy nem lenne pofám még a halálommal is bántani őket. Nem akarom, hogy az öcsém azzal a tudattal nőjön fel, hogy a testvére öngyilkos lett. Viszont magamat sem akarom a végtelenségig sanyargatni. Nem akarok már semmin sem változtatni, beletörődtem, hogy az én életemnek semmiféle értelme nem volt. Az életkedvem a nullával egyenlő, egyedül csak azért nem hagyom el magam, mert fontos számomra, hogy az emberek milyennek látnak.

Milyen módszerrel tudnám legalább egy kicsit elterelni a gondolataimat az öngyilkosságról? Gyógyerekhez és pszichiáterhez nem fordulnék soha, nem akarom, hogy zombi legyen belőlem.


2017. aug. 9. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz, ő nem írhat fel gyógyszereket, hátha segít :)
2017. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gyógyerekhez és pszichiáterhez nem fordulnék soha"

Téves elképzeléseid vannak a pszichiátriával és a gyógyszerekkel kapcsolatban, ha azt képzeled, hogy ettől zombi lesz belőled.

A szuicid depressziód csinál belőled zombit, nem igaz?


A pszichiáter nem feltétlenül ír fel gyógyszert, és a pszichofarmakonok többsége nem kábító fájdalomcsillapító.

Menj el pszichiáterhez, beszéld meg vele, milyen lehetőségek vannak a kezelésre - rengetegféle pszichoterápia, gyógyszermentes technika létezik; illetve ha ő gyógyszert (is) ajánlana, akkor annak mi a hatása, okoz-e tompultságot.

2017. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"...beletörődtem..." Itt van a kutya elesve. Nem szabad beletörődni. Lehet, hogy az eddigi életed sz@r volt, de tegyél meg mindent, hogy a jövőd szebb legyen. Sajnos nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küzdeni. És csak a feladás számít kudarcnak. Nem is kell, hogy magadért élj. Tedd meg ezt a szüleidért, tesódért, és a nagymamádért. Tűzd ki életcélnak, hogy MINDENT megteszel, hogy nekik jobb legyen. Segíthetsz nekik házimunkában, pakolásban, bármiben. Taníthatod a tesódat olyan dolgokra, amit te tudsz, de ő nem. Ez a sakkozástól, focizásig bármi lehet. A mamáddal beszélgethetsz, kártyázhatsz, akármi. Jó módszer, hogy mindig csak arra koncentrálj, amit épp csinálsz, és ne engedd elkalandozni az elmédet. Nekem is voltak ilyen gondolataim egy nagyon rossz időszakomban (jelzem 6 évig!). Azt csináltam, hogy rászóltam magamra, akár hangosan is: Ne kalandozzál már b +! A fűnyírásra, pakolásra/filmre figyeljél. Ez is tud működni. Tehát 0% ábrándozás, 100% cselekvés (munka, mások segítése, stb)
2017. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: itt, ahol élek nincsen pszichológus. Legközelebb 80 km-re van, amit nem tudnék finanszírozni. Sőt, ha itt a közelben lenne pszichológus azt sem tudnám finanszírozni.


#2: talán igazad van, lehet, hogy rosszul ítélem meg a pszichiátereket, de eddig ahány pszichiáterhez járó emberrel volt dolgom mindegyikük szedett valami gyógyszert és a legtöbben óvva intettek attól, hogy valaha is ilyen szerekhez kelljen folyamodnom. Nem vagyok gyógyszerellenes, de csak a legvégső esetben szedek be gyógyszert. Ettől függetlenül megfontolom a tanácsodat a pszichiáterhez fordulással kapcsolatban. Az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy magánrendelésre menjek, legyen szó akár pszichológusról, akár pszichiáterről, az SZTK rendelés eredményességéhez pedig nem fűzök nagy reményeket.


#3: Nem mondanám, hogy sz*r volt az életem, leginkább magamnak köszönhetem azt, hogy most itt tartok. Most sem mondom azt, hogy rossz életem van (persze ez relatív, kinek mi számít rossznak), de még mindig lehetne sokkal rosszabb ennél. Én azt érzem, hogy nincs már (akarat)erőm küzdeni. Gondolom, hogy elég nyafogás szagúnak érzitek az írásomat, de nem, azon már túl vagyok. Tényleg egyáltalán nem érdekel már semmi az életben. Igyekszem segíteni a családomat, de sajnos még így is sokszor belebukok ebbe is.

2017. aug. 10. 00:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt egy ilyen időszakom. Én elmondtam édesanyámnak mik a problémáim. Azt tanácsolta,hogy írjam le az összes problémámat egy papírra,és mindennap írjak valamelyikhez,hogy mi a jó,mi a rossz benne,és hogy tudnám megoldani. Azt pedig én találtam ki,hogy beszínezek halványan grafittal egy lapot,és kiradírozok belőle annyiszor,akkora részt ahányszor,és amekkora problémát megoldottam. Már félig tiszta a lapom. Nekem is naposzinten eszembejut mostanában,de már nem nagyon gondolkozok rajta mélyebben,mert fölöslegesnek érzem,tudom,hogy úgysem tenném meg,mert van néhány ember aki visszatart. Beszélj a szüleiddel,hidd el amég én nem mondtam nekik,addig konkrétan minden nap minden percében eszembe jutott,viszont most már csak párszor ugrik be egy nap,és már nem gondolok rá elvégzetlen feladatként. Nekem nagyon sokat segített az is,hogy megkeressem azt,hogy mit szeretnék elérni a közeljövőben. Azt a célt tűztem ki magamnak,hogy rendszeresen,és egészségesen fogok táplálkozni(ugyanis 6éve fáj a hasam,és a reflux tüneteit produkálom,mégsem mutatható ki a dolognak szervi oka. 6 éve az orvosok téves diagnózisokat állítanak fel,de már tudjuk,hogy pszichés eredetű),rendszerezem az alvásomat is,és olyan életet csinálok magamnak,hogy mindenki csak irigyeljen). Egyébként mennyi idős vagy?
2017. aug. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: Édesanyáméknak is megvannak a maga problémái, nem akarom leterhelni még a sajátjaimmal is őt/őket. A családban lévő emberek közül nagyjából mindenki inogó lábakon áll, és örülnek annak, hogy a felszínen tudnak maradni. A nagymamámat szintén nem akarom sokkolni a gondjaimmal, bár sajnos elég sokszor látja ő is rajtam egy-egy rosszabb napomon, hogy valami nincs rendben velem. A másik dolog, ami nagyban megnehezíti az életemet, az az, hogy (ezt is mostanában vettem észre magamon) ha közösségbe megyek akkor feszélyezve érzem magam, a lehető leghamarabb le akarom tudni az éppen aktuális dolgot és haza akarok jönni. Ha nagyobb tömegbe megyek (bolt, leginkább), akkor kellemetlenül érzem magam a sok ember közt, egy idő után zavar a zaj, a ricsaj. Valamint van még egy problémám, ami már pár éve is fennállt, de akkor elbagatellizáltam. Eddig kétszer már sikerült elhelyezkednem két munkahelyen, de már elejétől fogva az volt a bajom, hogy reggeltől úgy délután 1-2 óráig maximális munkakedv, aztán eljön a délután 1-2 óra és teljesen elmegy a kedvem mindentől, haza akarok menni és teljesen magam alatt leszek. Ez akkor is fennállt, ha fizikai munkát végeztem, és akkor is, ha szellemit. Ennek az okát nem tudom mire vélni, egyszerűen csak feltámad bennem egy ilyen érzés, és bármivel próbálom elterelni a gondolataimat róla folyton csak az jár a fejemben, hogy otthon akarok lenni.


27 éves vagyok.

2017. aug. 10. 00:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ez a fákat. Milíen sanyarú és kemény a sorsuk, mégis élni akarnak.

[link]

2017. aug. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Túl sok időd van hülyeségeken agyalni. Nyár van ember, menj a szabadba, ismerkedj, strandolj, szórakozz!
2017. aug. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Borderline-osként azt mondom neked, hogy az öngyizés nem buli. El kell menni a kórházba, elmondani ezt, és segítenek. Ezek a gondolatok nem okésak, és nem egészségesek. Süt rólad a depresszió is. Minden amit mondol, egy betegségre utal, nem pedig arra, hogy te ne érnél eleget. Orvos!


Figyu én szedek 3féle pszichiátriai gyógyszert, nem vagyok zombi tőle. Ami zombivá tesz, az skizoknak adják, nem vagy az.


A többi is álmosít az elején (1-2 hét max), de csak mellék hatás, és elmúlik. Miért nem bízol meg a pszichiáterekben? Nekem 27 évesen már annyiszor megmentették az életem, és normálisabb életet adtak nekem, mint amilyen az előtt volt. Nem kéne bizalmatlankodnod, amíg nincs tapasztalatod velük.

2017. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Zombi benzoktól(nyugtatóktól) leszel ha sokat és hosszútávon szeded,de ezt nem is szokták így felírni.Gyógyszer+pszichoteráoia ezek a lehetőségek.Hülyeség nem igénybe venni legalább az ingyenes segítséget,gyógyszerektől sem lesz maradandó károsodásod,még ha nem is jönnek be rosszabb nem lesz a depressziónál.

Szóval pszichiáter-gyógyszer.Pszichológus beszélgetés,illetve vannak ingyenes befekvős helyek pl Tündérhegy,Thalassa ház ahol hónapokig ingyen ellehetsz különböző terápiákkal ismerkedhetsz meg,gyógyszert is adnak ha kell(nem muszály)pszichiáter ír beutalót.

Szóval érdemes segítséget igénybe venni,lehet pikk-pakk nem gyógyulsz meg tőle de rosszabbul biztos nem leszel

2017. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!