Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet? Indokolatlan...

Mitől lehet? Indokolatlan félelem, levertség, idegesség.

Figyelt kérdés

Főleg éjszaka jön elő egy ideges félelem érzet, néha ok nélkül, néha egy-egy szeretett ember elvesztésének gondolatától (már elvesztett és még kitűnő egészségű emberek), ebből eszembe jut a halál, a sajátom, az élve eltemetés. Egyre nagyobb és nagyobb félelem érzetet eredményezve, van, hogy sírok is és úgy alszom el, de van, hogy sikerül megnyugodnom. Sokszor tv mellett tudok csak elaludni, de azt is 3-4-5 óra fekvés után.

Néha rám jön a sírhatnék és nem tudom megmagyarázni mitől van, néha vissza tudom tartani, néha nem.

Vannak időszakok amikor egész nap szomorú vagyok, ideges és rossz kedvű, nem tudom semmi eseményhez kapcsolni.

Időnként annyira ideges vagyok (okkal vagy ok nélkül), hogy hasfájásom, hányingerem vagy hasmenésem van, hányni soha nem hánytam még. Ez elég sokszor megnehezíti az életem. A hasfájással voltam orvosnál, semmi testi magyarázata nincs.

Órákat fekszem fáradtan is mire el tudok aludni, reggel rengetegszer van fejfájásom miután felkelek (függetlenül attól, hogy ébresztőre kelek vagy magamtól megébredek).

Sokat szédülök, zsibbadnak a végtagjaim és rosszul érzem magam.

Évek óta tart már, körülbelül 1 éve jelentkezik ennyire intenzíven.

20 éves tanuló lány vagyok.


2017. aug. 13. 13:27
 1/3 anonim válasza:
Pánikbetegség vagy depresszió, ezt alaposan ki kéne vizsgálni egy pszichológusnak. Valószínűleg szervi bajt azért nem találnak, mert a testi tünet lelki eredetű.
2017. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hajszál, vagy gombócérzet a torok alatt, arra utal, hogy egy gyermekkori hányás alkalmával megfeszült a nyelőcsöved, aminek belső hártyája sérült. Az itt elrothadó ételmaradványok folyton mérgezik a szervezetet.

Ez befolyással volt az eddigi fejlődésedre, az összes említett problémád ebből fakad.

2017. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ilyen érzést csak néha sírásnál érzek, de azt hittem normális.
2017. aug. 13. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!