Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valamilyen betegség? Vagy...

Ez valamilyen betegség? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Most 15 éves vagyok és már nagyon régóta (kb. 7-8 éves korom óta) csinálom ezt.

Szóval lényegében kitalálok embereket a fejemben és konkrétan az ő életüket élem. Szóval minden karakternek megvan a saját története, neve, barátaik neve, barátaik története, munkájuk, szülinapjuk, azt is kitaláltam, hogy hogy néznek ki stb. És ilyen jeleneteket játszok le a fejemben, hogy mikor mit csinálnak, párbeszédeket alkotok a fejemben, amikről ők beszélnek. És ezt minden éber órámban. Állandóan amikor ébren vagyok. Néha, ha egyedül vagyok és nincs más dolgom akkor "előtör", viszont néha ha beszélgetek mássokkal akkor is elkalandozok. Általában félek, hogy hangosan ki is mondom, amik vannak a fejemben. 😐 Eddig ezt nem mondtam senkinek, mert még senkitől sem hallottam, hogy ők is ezt csinálnák. Szóval eléggé félek, hogy nem megszokott dolog.

Más is csinálja ezt ?



2017. aug. 16. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én anno gyerekként legózás és babázás közben kezdtem el kitalálni karaktereket és történeteket, aztán egy jó darabig nem ...később mikor már felnőttem és egyedül laktam akkor pedig pihenés közben vagy elalvás előtt csak úgy újra elkezdtem kitalálni történeteket, párbeszédeket magamban ...így visszagondolva valószínűleg csak azért, hogy lefoglaljam magam, amióta tartós kapcsolatban élek valahogy ez a szokásom el is múlt, nem hiányzik.

Nem hiszem, hogy ez mentális betegség lenne mert tudod hogy ezek a dolgok/karakterek csak kitaláltak. Esetleg ha valami jó kis sztori eszedbe jut, érdekes karakterekkel akkor érdemes lehet leírni és akár finomítgatás stb után novellát/regényt írni. Ha jó a fantáziád akkor egy jó ötletből akár könyv is születhet.

2017. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írd le, még jó is kisülhet belőle.


Szerintem semmivel nem különb, mint amikor valaki azon gondolkodik, hogy mit csinálna most éppen inkább, hol lenne, ott kivel, stb.

2017. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!