Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia, mit csináljak...

Szociális fóbia, mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Volt amikor nem tudtam kimenni utcára csak kísérettel, féltem az emberekkel való kapcsolattól. Cipralexet szedtem, de abba kellett hagynom mellékhatások miatt. Jelenleg már nincsenek ilyen tünetei a betegségnek, ki tudok menni az utcára, ha postás hoz valamit át tudom venni, de még mindig nem vagyok teljesen jól. Frontint évek óta szedem, illetve Mirzaten 30mg-ot szedek de hangulatingadozásaim vannak és kényszergondolataim is néha. Lehet ez a mirzatentől? Mirzatent lefelezem mától egy hétig, utána meg abba hagyom. Frontint is abba szeretném hagyni de előbb a mirzatent. Tegretol jó lehet a hangulatingadozásra és a kényszerképzetre? Mert akkor kipróbálnám ha abba hagytam a mirzatent.Rexetint szedtem régebben de csak rosszabbul voltam tőle így abba hagytam. Kényszergondolataim eddig nem voltak ezért gondoltam hogy a Mirzatentől lehet.

2017. aug. 21. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Úristen ! Mennyi féle, fajta gyógyszert szedtél már és hányat akarsz kipróbálni még ? Ezektől várod a csodát ? Menj inkább pszichoterápiára, menj emberek közé, szoktasd magad, gyűrd le a félelmeidet.
2017. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezeket a gyógyszereket,de csak úgy magadtól szeretnéd abba hagyni ? Mert vissza eshetsz. Terápiás kezelés van gyógyszer mellett ?
2017. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen magamtól hagynám abba. Ha orvos mondja hogy hagyjam abba akkor is visszaeshetek. Nincs terápiás kezelés csak a gyógyszerek. Egyszer voltam Pszichológusnál, olyan tanácsai voltak hogy menjek el a kapuig, egy hét után a sarokig, stb.Nem voltak túl hasznos tanácsok mert ezeket magamtól is tudtam, igazából a frontin segített. De ebből már kijöttem, már ki tudok menni az utcára, nincsenek komolyabb gondjaim ezzel kapcsolatban csak amiket leírtam.


Első: nem a csodát várom ezektől de ha neked lett volna hasonló betegséged, nem tudtál volna kimozdulni a lakásból bárhogy is szerettél volna, akkor szerintem te is elkezdted volna szedni a gyógyszereket. Mit kéne tennem? Feküdjek be Pszichiátriára "terápiára"? Ott tényleg tömik az embereket a gyógyszerekkel arra nincs szükségem.

2017. aug. 21. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek hiába mondod ...csak aki benne van az tudja mi ez a borzalom. Nem jokedvedbol vagy beteg. Igen vissza eshetsz sajnos főleg így majd az őszi téli időszakban. De ne így legyen! Az nagyon jó ha már legyűrted a félelmet,csak szép lassan tedd le a gyógyszert,mert lehet valóban az csinál ilyen mellékhatást. Sok szakember ad ilyen okos tanácsot ebben igazad van sajnos.
2017. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!