Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez elmúlik valaha? Mitől lehet?

Ez elmúlik valaha? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, kb. 3 éves korom óta szorongok és depressziós vagyok. A szorongást már óvodás koromban megállapították, a depressziót azonban csak két éve. Én azonban úgy érzem, hogy nagyjából a szorongással egy időben kezdődött, és a szüleim véleménye is ez.

Mindentől félek, és emiatt alig merek nyitni az emberek felé. A szorongás okozta magány válthatott ki depressziót. Emiatt sokat voltam mindig egyedül, és kitaláltam magamnak egy belső személyt, akinek nevet is adtam, és minden félelmemet megbeszélem vele a mai napig. Persze ahogy nőttem egyre kevésbé tudtam elhitetni magammal, hogy él bennem valaki aki mindig mellettem áll, hiszen én találtam ki, és nem a valóság. De mikor be kell ismernem magamnak, hogy saját magammal beszélek igazából és nem vele, az még magányosabbá tesz. Emellett gyakran ha magammal beszélek és azt találom ki, hogy a kitalált személy az, az fantáziálásba csap át. Ezt úgy értem, hogy máshova képzelem magam, és képzeletbeli párbeszédeket folytatok ismerősökkel, rokonokkal. Ilyenkor szinte alig vagyok jelen a valóságban. Ez rettentően megijeszt, hiszen nagyon nem normális. A képzeletbeli személy ritkábban is van jelen mint ez a fantáziálás, és csak azt szoktam mondani általa magamnak, hogy nyugodj meg, minden rendben, melletted vagyok. Ez még lehet a magánytól, de a fantáziálás már inkább személyiségzavarra emlékeztet. Ilyenkor mikor ez van, újra élek gondolatban szituációkat másként, vagy meg nem történteket találok ki. Ha vannak körülöttem akkor magamban beszélek csak, máskor viszont hangosan is. Mitől lehet ez a fantáziálás? Sokszor fél napig is előfordulnak ilyen gondolatbeli újraélések. Arra gondoltam, hogy ezt is okozhatja magány, mert ezzel foglalom el magam. De két éve volt egy pszichotikus állapotom, (derealizáció, pániktünetekből állt) talán az nem múlt el teljesen. Csak azt nem értem, hogy a fantáziálás már kicsi korom óta van, a pszichotikus állapot meg két éve kezdődött. Két éve szedek antipszichotikumot pszichotikus állapotra, az összes valóságelvesztéses és pánikszerű tünetem megszűnt, de a fantáziálás mindig is volt, akkor is mikor még nem szedtem gyógyszert, és azóta is ugyanúgy. Volt valaki hasonló helyzetben? Félek, hogy az, hogy máshova képzelem magam megint derealizációhoz vezet.

Kérlek, csak olyanok írjanak, akik értenek valamennyire ehhez. Előre is köszönöm!



2017. aug. 22. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a fantáziálás nem hinném, hogy akkora nagy gond lenne.


Én is, 19 éves fejjel rengeteget gondolkozok magamban, lebonyolítok teljes párbeszédeket, kitalálok sztorikat, stb. Ez nálam azért lehet, mert a legtöbb ember nem értené meg a gondolatmenetemet, és ki mással lehetne jobban elbeszélgetni, mint magaddal?:D Nem kell ezt szerintem annyira felfújni, egyszerűen más vagy, mint az átlag, ami nem minden esetben rossz. Mondjuk kezdd el kiírni magadból ezeket a dolgokat, ha tényleg nagyon zavarnak.


Én teljes iskolás napokat végig tudok képzelni. Én személy szerint szeretem ezt:D Olyan, mint amikor rajzolás közben a jobb agyféltekés módszert használod(ha tudod mi az). Nem tudod mi történik körülötted, nem észleled az idő múlását.


Viszont annyi, hogy ne bízz mindent a gyógyszerekre. Hallottam már rengeteg olyan történetet, amikor őrültnek tituláltak egy embert, és a gyógyszerekkel leamortizálták.


De azért, mert fantáziadús vagy, ne tituláld betegnek magad(a fantáziára értem).

2017. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én is fantáziálok, kitalálok dolgokat, elképzelek párbeszédeket másokkal, a magány miatt, szerintem sem olyan nagy gond, ez valami védekezés lehet a részünkről a magány miatt
2017. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Heló!

Épp ugyan ilyen vagyok mint amit leírtál...

Teljesen jogosan beszélsz magadban, ez hasonló a meditációval.

A legjobb ha megoldod magadban ezeket a gondokat amik gyötörnek:

kibeszéled vagy meditáció.

2017. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!