Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus azt mondta, hogy...

Pszichológus azt mondta, hogy feldolgozatlan gyász van a lelki problémáim mögött, én viszont nem érzem feldolgozatlannak a gyászt. Lehetséges tünet ez is?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt vesztettem el a nagyapámat. Utána szinte hetek alatt jobban lettem, nem is éreztem különösebben rosszul magamat, illetve csak ritkán. Folytattam mindent úgy, mint előtte. Aztán megjelentek majdnem egy évvel később a rejtélyes szorongások, rosszkedv, halálfélelem.. A pszichológusommal erre a következtetésre jutottunk, hogy elakadt a gyász és később tört ki. Én viszont nem érzek fájdalmat, ha nagyapámra gondolok, sőt majdnem, hogy passzív lett nekem. Szerintetek ez is lehet egy jel a feldolgozatlanságra? Majd megkérdezem a pszichológust is, csak heti egyszer járok és gondoltam hátha van itt hasonló cipőben valaki.
2017. aug. 29. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ember életében sokszor vannak mélypontok, igazából ez a nagypapád halálától függetlenül is előjöhet. Mennyire voltatok szoros kapcsolatban? A szüleid élnek még?

Egyébként talán legbelül ez is hozzájárul a tüneteid erősségéhez, de én más kiváltó okra tippelnék. Történt valami változás az életedben? Értem ezalatt pl. iskola, munkahely,párkapcsolat, vagy bármi más.

2017. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a pszichológus szerint az elalvástól, haláltól való félelem mindenképp a patológiás gyász tünete. 17 vagyok egyébként, szóval a felnőttéválási nehézségek is benne vannak.
2017. aug. 30. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy dolgoztad fel ezt az egészet, hogy mélyen elnyomtad a tudatodban, ami visszaköszön a tudatalattiban. Nappal a tudatod érvényesül, de elalvásnál és éjszaka a tudatalatti, így akkor főleg szorongsz. Azért most jelentkezhet ez, mert ahogy írtad, 17 évesen mindenfajta stresszes helyzetbe kerül az ember, nemsokára vége valaminek, egy korszaknak (iskola) és ez felerősítheti az elnyomott tüneteidet.

Egyébként leköt téged a tanulás, a sport vagy egyéb? Barátok? Eljársz otthonról?

2017. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! A lelki problémáim azok elsősorban pánikot, szorongást takarnak. A személyiségtesztek alapján nincs depresszióm, sem hajlamom rá, én sem érzem annak magam. Nem zárkóztam el, a mindennapi dolgokat ugyanúgy, lelkesen végzem, csak valahogy nem merek senkihez kötődni és sohasem tudok teljesen nyugodt lenni. Én is elnyomásra gyanakszom. Üdv
2017. aug. 31. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!