Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűlölöm magam, és az egész...

Gyűlölöm magam, és az egész életemet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anorexiás voltam/vagyok. Felhízlaltak már, most 19,5es BMI-m van, de fejben nem változtam. Képtelen vagyok ebben a testben élni. Nagyon sokat szorongok, és antiszociális vagyok. Egy éve véget ért egy kapcsolatom. A fiút most újra szeretem, de őt nem érdeklem. Ha lefogyok, érdekelni fogom? (akkor jöttünk össze, mikor még sovány voltam) de nehezen megy most a fogyás, a testem nehezen adja le a kilókat. És itthon sincs semmi rendben. Olyan nehéz dolgokkal kell megküzdeni amilyenekre sosem gondolt az egész család. Legszívesebben megölném magam. 1 barátom van, nem hiszem hogy túl sok ember hiányolna. Mit tegyek?

2017. aug. 31. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A fiút pont ezért nem érdekled. Lehet itt pátyolgatni a fajtádat de mindenki tudja hogy semmi értelme. Szerinted neki van kedve hallgatni egész nap hogy milyen kövér vagy? Vagy hogy nem eszel semmit mert meghízol? Nem vagy normális és ez az igazság. Épp hogy normális a testalkatod MOST. De ha lefogysz undorító leszel, csontos, lógni fog a bőröd és egyszerűen hányinger egy ilyen test, nem fogod fel? Rád se fog nézni egy fiú se olyan csontos testtel kihullott hajjal meg száraz bőrrel. Kezdj el edzeni hogy jó alakod legyen meg egyél egészségesen és normálisan és találsz egy másik normális fiút. Vagy elkezdhetsz szörnyeteggé fogyni és akkor majd a kórházban 20 csővel minden nyílásodban meghalsz. Te döntésed. Ha meg nem érdekelnél senkit már ezzel a betegséggel meghaltál volna. Biztos sokan törődnek veled csak nem veszed észre. Vagy felfogod hogy szép vagy és NORMÁLIS vagy halálra fogysz. Ahogy akarod.
2017. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló nagyon zorall, de jogos, amit mond. És sajnos én is hasonló stílusban nyomom. Tehát önsajnáltatást befejezni, fiút elfelejteni. Ha másképp nem megy, orvosi segítséget kérni. Aztán mindent elkövetni, hogy a jelenlegi helyzeted jobb legyen (jelzem, hogy minden ember ezt csinálja egész életében). Lehet edzeni, nyelveket/szakmát/zenét tanulni, dolgozni, segíteni a szüleidnek mindenben, új barátnőket/barátokat szerezni. Sajnos nem szórakozni születtünk a Földre, és ezt most ismerted fel.
2017. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 monen ***** válasza:
100%

Ne már! Nem sokat tudok az anorexiáról (a testkép zavara vagy mi?), de remélem azért valamennyit segít, amit itt írok neked és gyorsan felhagysz az önbántalmazó gondolataiddal.


Szerinted a tökéletes testű csajt nem unja már otthon a pasija/férje?! De. És miért van az, hogy a modell szépségű "tökéletes" nőket is megcsalják és elhagyják? És mi van azokkal a csodás testű csajokkal, akik kerülővel mennek haza, mert mindig vegzálják őket a férfiak haza felé menet és emiatt szoronganak? Szerinted ők nem szeretnék, ha békén hagynák őket és észrevennék, hogy okosak vagy becsületesek vagy kreatívak?


Egy szép teremtő lélek vagy, aki történetesen abba a testbe született amibe bele született és ebben a testben kell leélnie az életét. A tested csupán egy jármű, amiben itt a földön közlekedsz. A test olyan mint a pénz: nem cél, hanem eszköz. Jobb, ha ezt elfogadod és élvezni kezded az életet, mert nem tudsz átugrani egy másik testbe. Ez van. Rengeteg dolog van, amivel elfoglalhatod magad, hiszen a világ egy csodálatosan összetett hely és neked is meg van benne a helyed. De még mennyire!

2017. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!