Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy verésen hogyan lehet...

Egy verésen hogyan lehet túltenni magam?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 21:09
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Anya sértegetett, hogy fogyatékosok közt lenne a helyem, kirak az utcára. Értsd. előzmény. Ekkor szóltam vissza...

Remélem téged is jól fejbevernek egy "csicskalángossal", akkor is így beszélsz-e. A normális válaszokat köszönöm.

2017. szept. 5. 08:18
 12/36 anonim ***** válasza:
31%

#10

Jobb lett volna,ha csendben maradtál volna....:D

Régen baj,ha egy szülőnek veréssel kell a gyrek előtt tekintélyt kiharcolnia....dehát az ilyen szűklátókörű egyéneknek felesleges magyarázni.

2017. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Nereida3 ***** válasza:
43%
:( Nekem a nevelőanyám volt ilyen. Ugyanezt mondta 15 éven át. Azóta két diplomám van. Ha többször csinál ilyet, még a gyámügynél is fel lehet jelenteni. Sajnálom utólag, hogy én ezt anno nem léptem meg... Talán apám is észbe kapott volna, de csak talán...
2017. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 apababa ***** válasza:
Ez lehetett az első pofon amit kaptál tőle ha igy kiakasztott? Ha majdnem 18 vagy akkor állj a saját lábadra és mutasd meg neki.
2017. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
13%

A családon belüli erőszak nem normális és bűncselekménynek minősül. Nem szabad felpofozni és kész, ez bántalmazás. Akkor sem, ha nem ered el az orrod vére. Akkor sem, ha előtte olyat mondtál, ezt nem lehet megmagyarázni, megideologizálni semmivel.

Sokan ezt normálisnak veszik, nem beszélnek róla, nagy dolog, hogy ezt így le mered írni. Vannak segítő szolgálatok, akikkel tudsz erről beszélni, járj utána nyugodtan.

[link]

2017. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

1. Egy ilyen esetnek nem 1-2 óra előzménye lehet... Lehet, hogy egy csepp hiányzott a pohárból... S itt fakadt ki édesanyád!

2. Lehet, hogy kiskorodban anyukád kihagyta a feneked elporolását, amikor megérdemelted volna... Ugye, ebben a korban már nem nagyon alkalmazható ez a módszer. Ezért folyxamodott édesanyád ehhez a módszerhez, főleg, ha...

3. ...durván szóltál vissza! Persze, nem tudom, hogy mit követtél el, hogy fogyatékosnak nevezett.

4. Ami meg engem illet, nehogy azt hidd, hogy a verés híve vagyok... De kiskorban egy-egy elfenekelés, nagyobb korban egy-egy pofon jó irányba is terelheti a dolgokat!

5. Privátban is válaszolhatsz, ha úgy gondolod... Főleg, mert engem nagyon érdekelne a dolog, ugyanis... (a többit inkább csak privátban).

2017. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Az előző válasz sajnos nagyon jellemző, ez az áldozathibáztatás. Nem te vagy a hibás, sosem a gyerek a hibás, amikor megverik. Az elfenekelés, ugyanúgy bántalmazás. Olvass utána, ismerd meg a jogaidat. Az 5-ös pont nagyon gyanús, kérlek légy nagyon óvatos.
2017. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

"... ez az áldozathibáztatás. Nem te vagy a hibás, sosem a gyerek a hibás... ismerd meg a jogaidat. Az 5-ös pont nagyon gyanús, kérlek légy nagyon óvatos."


Ebben minden liberális maszlag benne van! Talán mielőtt a jogokat emlegetnéd, a kötelességekre is felhívhatnád a figyelmet! Sajnos, ebben a liberális maszlagban sokmindenki csak a jogokat emlegeti!


Kedves kérdező!


Az óvatoskodás mellett is nyugodtan írhatsz!

2017. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Azért egy bizonyos szintű elvárható tiszteletnek kellene lenni a gyerek felől az anyja felé. Afelé aki 9 hónapig a szíve alatt hordott, éveken át etetett, fedélt nyujtott, mosott főtött rád. Ha ezt nem érzed át, ha ezt nem értékeled akkor a pofon sajnos jogos volt. De jön a kutyára úthenger mert lesz ez még fordítva amikor te leszel a helyébe és neked lesz egy hasonlóan hálátlan gyereked. "Experiens is my teacher, I love him..."
2017. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Teheted ezt is, vagy emlékezhetsz arra, hogy ez milyen rosszul esett neked és leszűrheted azt, hogy te nem fogod bántani a gyerekedet, mert nem akarod, hogy ő is átélje ugyanezt. Aki szereti a gyerekét, nem bántja őt.

Nézd csak meg, mennyire természetes ez az embereknek, a hozzászólásokból látszik. Nem kell, hogy az legyen. Jól teszed, ha azt érzed, hogy nincs ez rendjén.

Az, hogy az anya hasában voltál 9 hónapig, nem jogosótja fel őt arra, hogy bántalmazzon. Sem testileg, sem lelkileg, pl. szavakkal. Nem véletlenül hozták ezt a törvényt, ami a gyerekeket védelmezi, ezért vannak a segítő szolgálatok is.

Magyarországon nagyon sok szülő bántalmazza a gyerekét. Ez olyan traumákhoz vezet, amiből a gyereknek nagyon nehéz kigyógyulnia, de nem lehetetlen.

2017. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!