Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy verésen hogyan lehet...

Egy verésen hogyan lehet túltenni magam?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 21:09
1 2 3 4
 21/36 nabo válasza:
83%
Egy verésen hogyan lehet túltenni magad? Ha adnak egy másikat utána megint egy másikat és végül fel se fog tűnni a dolog. Én sokat kaptam ki AMI NEM ÖL MEG AZ MEGERŐSÍT Nagyon jóra fordult az életem ezek a kikapások miatt Vállalkozásom van + egy jó fizető állásom is. Ha ez e kis dolog le dönt a lábadról akkor az ÉLET mit fog tenni veled, pedig a legnagyobb pofonokat öklösöket az élet adja Kitartást Örömöt STB
2017. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Van itt számodra mindenféle ajánlat, Neked kell eldöntened, melyik fajta hozzászólást itéled hasznosnak! Nehogy azt hidd, hogy aki most mindenben a szülőt látja felelősnek, az jót tesz Neked! Nem vagy már kisgyerek, hogy magad is el tudd dönteni, mennyire vagy Te felelős a történtekért! Főleg, mert mi nem tudjuk a pofon előzményeit! Aki csak ezt az egy pontot vizsgálja (mármint a pofont), szerintem az nem teljesen normális! Mondtam már, hogy nem vagyok híve a verésnek! De egy időben jött pofon sokszor nagyon jó irányba terelheti a dolgokat! Szinte biztos vagyok abban, hogy ezt a pofont, lehet, évekkel ezelőtt kellett volna megkapnod, amikor még segített volna... Sok mindent felvetettem már, de nem kaptam Tőled választ semmire, így megint csak feltevéseket, lehetőségeket vethetnék fel! Továbbra is várom privát leveled, fontold meg, s hallgass a józan észre, ne pedig az álságos "jóakaróidnak" tanácsait fogadd meg! Van itt jópár ilyen "jóakaród"!

2017. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Empatikus válasza:
86%
Bírom az olyan hozzászólásokat amikor az anyja ellen uszítják a gyereket, mert neki jogai vannak, és a kötelességek? Saját példámon tudom, hogy a jól időzitett pofonba még senki nem halt bele. A mai tinédzserek csak azt hallják, hogy semmiért nem hibásak csak a szülő és a tanár és ezt a gyerek jól ki is használja. Nyilván a szülőnek fáj a legjobban ha meg kell pofozni a gyereket, de ez az Ő érdekében történik, később majd megérti. A mai gyerekek feltüzelt lázadása néha elviselhetetlen, nagyon nagy türelemre és áldozatra van szüksége a szüloknek és a pedagógusoknak is, s aki ezt nem látja az vagy hülye vagy felelőtlen. A gyerekeknek keretek kellenek, hogy eddig és ne tovább, a saját érdekükben és egyébként is így érzik magukat biztonságban. Nevelni kell őket szeretettel és ha kell szigorral is.
2017. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Nereida3 ***** válasza:
79%
Nemtom, aki tök jókat ír, miért pontoztátok le ennyire. Én, komolyan mondom, 30 évesen örültem volna, ha legalább a barátnőm ad egy pofont, mikor látta, hogy hülyeséget csinálok. De hát nem adott senki. Akkor. Nem vertek szanaszét a szüleim, de ha kaptam, kb. kétszer egész életemben, akkor sem ütöttek-vertek, az tényleg kijárt. :D
2017. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

No végre! Az előttem szóló két emberrel teljes mértékben egyet értek! Nem volna szabad azt a hülye neoliberális maszlagot bevenni, hogy a gyerek sosem hibás! Ez sokkalta többet árt a gyereknek, mint egy-egy pofon utáni megalázottság-érzet! Minden normálisan gondolkodó ember tudja, hogy a gyerekek a határokat igyekeznek tágítani, s ha ezt korlátlanul megtehetik, meg is teszik. De akkor mikor fogja megtanulni, hogy mit szabad és mit nem?


16-os, 18-as, 22-es kommenteket küldtem!

2017. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

Csináltam egy kis statisztikát! 14 segíteni szándékozó komment közül fele-fele arányban vannak, akik kizárólagosan a szülőt hibáztatva a kérdező "áldozatot" felmentik, és ugyanennyien, akik egy-egy pofon elcsattanásának esetleg egy jó hatását is fel tudják tételezni!


Aggasztó ez a hülye neoliberális szemlélet! Hova fejlődik a világ? Mégegyszer, nem vagyok a fizikai erőszak híve! De egy-egy pofont nem volna szabad ide sorolni!!!

2017. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Nereida3 ***** válasza:
Barátnőm mesélte, egy pofon nevelés, kettő már bántalmazás. Hát igen, amilyen magatartást megengednek a mai serdülők egy tanítási órán is maguknak... A tanár meg bírja ki, hogy nem üti meg a gyereket, mert neki ugye jogai vannak, és tudja, hogy bármit megtehet, mert előbb hurcolják meg a tanárt... Nálunk azért még elcsattant egy-két pofon, de fülhúzás, barack mindenképp, ha elmondtuk, otthon kaptuk a szidást. :D Valóban, mindenki addig megy el, míg engedik. De akik lepontoztak, azok elmondhatják, hogy ha folyamatosan, szándékosan provokálják őket, akkor azt hogy reagálják le, mert igazán kíváncsi vagyok. Nota Bene: Soha életemben senkit nem ütöttem meg. De nem sok kellett...
2017. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Pofon az, hogy betöri az orrom? Merthát eltörött... De ez nevelés, ennyi idősen, ugye...
2017. szept. 16. 15:25
 29/36 anonim ***** válasza:
Látom, kedves kérdező, hogy kötöd a lovat a karóhoz! Igen, az orr-betörés nem nevelés! De biztos, hogy az orrod a pofontól tört be? Esetleg nem attól, hogy védekezni próbáltál, és így roszz helyre csúszott el a pofon? Mondom még egyszer, nagyon nehéz állást foglalni a teljes folyamat ismerete nélkül! Csak azok a neoliberális eszméket valló "egyedek" képesek erre, akik egyértelműen a szülőt itélik el... Mondván, mindeig a gyereknek van igaza!
2017. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Az megvan, hogy nem szeretnél állást foglalni, mégis az áldozatot hibáztatod?

'Esetleg nem attól, hogy védekezni próbáltál, és így roszz helyre csúszott el a pofon?'

2017. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!