Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy verésen hogyan lehet...

Egy verésen hogyan lehet túltenni magam?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 21:09
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Előttem szóló nagyokos! Tanulj meg értően olvasni, és rájössz, hogy hülyeséget állítasz! De nekem az egyértelmű, hogy te a neoliberális eszmédnek a rabja vagy! (Ez állítás! Vállalom. De azt, amit te állítasz rólam, azt a te marhaságod!)
2017. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Gondolom ismered azt a mondást, hogy "Hallgatás - beleegyezés"! Mert Te ezt teszed!
2017. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt a 'neoliberális' dolgot, amit annyira emlegetsz.


Nem az én véleményem, amit mondok. Ez a törvény, neked is be kell tartanod, a véleményedtől függetlenül. Nem hivatkozhatsz arra, hogy márpedig én felpofozom a gyerekemet, mert aki mást mond, az 'neoliberális'.


Nem azt írja, hogy testi fenyítés nem megengedett, kivéve ha a gyermek megérdemelte. Nincs megengedő tényező, pont!


Idézek:


A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.) a gyermeki jogoknál a 6. § (5) bekezdésében a törvény hatályba lépésétől kezdve kimondta, hogy:


„A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással – fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez.”


A Gyvt. 2004. évi CXXXVI. törvénnyel történő módosítása 2005. január 1-től a fenti bekezdést kiegészítette a következő második mondattal:


„A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak.”

2017. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Ki ne ismerné ezt a törvényt? Erre mondom, hogy neoliberális! Ebben az esetben azt jelenti, hogy a jogokat a kötelességek elé helyezi, ahelyett, hogy a kettőt legalább egy szinten kezelné! (Szerintem viszont első helyen a kötelességek, aztán a jogok!) Ma egy bűnözőnek több joga van, mint az áldozatnak: Egy gyilkosnak az élethez joga van! Annak, akit meggyilkolt, annak hol voltak a jogai! A legfontosabb jog: az élethez való jog! A gyilkos vette el az áldozat élethez való jogát, de neki joga van az élethez! Visszatérve a mostani esethez, nem vagyok híve a verésnek! De egy-egy fenekes (kisgyerek esetében, egy-egy pofon nagyobb gyerek esetében nagyon sokszor jókor jön (...jött! saját tapasztalat!)
2017. szept. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nem helyez semmit előtérbe, a gyermek védelme miatt készült. Azért volt rá szükség, mert sokan úgy gondolják, hogy egy-két elfenekelés, egy kis felpofozás belefér és a gyermek érdekét szolgálja. Valójában a fizikai bántalmazásra jellemző lelki tüneteket produkál, még az elfenekelés is.

Az elfenekelés és a pofon nem segítség, bántalmazás.

Egészen elképesztő, hogy valaki a saját gyereke bántalmazásában vezeti le az agresszióját és még meg is ideologizálja, hogy az érdekében teszi. Hihetetlen.

2017. okt. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
No jó! Hagyjuk, úgysem győzzük meg egymást... Csak ismételni tudnám saját magam, amiben semmi agresszivitást nem támogatok... Ne magyarázz a szövegembe olyasmit, ami nincs benne! Isten áldjon!
2017. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!